Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Az év melyik időszakában...

Az év melyik időszakában érdemes Bulgáriába utazni? Mikor szép és olcsó egyben Bulgária? Minimum mennyi pénz kell egy heti kiruccanásba , ha beakarok járni pár nagyobb várost?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármelyik én megéri. Mehetsz nyáron és fürödhetsz, túrázhatsz, várost nézhetsz, vagy mehetsz télen és síelhetsz, várost nézhetsz. Szerintem ez a két évszak a legjobb. Nyilván téken olcsóbb kivéve a síközpontok.
2020. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hova. Szófiába, Plovdivba kb. mindegy. A hegyekbe, Rila, Pirin, Balkán-hegység július-október a legjobb, akkor legjobban járhatóak a túraösvényej, de legszebb persze ezen belül októberben. A tengerparton meg július-szeptember a főszezon, szerintem fürdőszezonon kívül annyira nem érdekes, mint mondjuk a horvát tengerpart.
2020. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Voltunk sunny beachen várnában burgaszban is.

Ha alapból akarod kihozni 1000 euró alatt egy hétre vagy ha kifogod nagyon tisztességes kirándulás jön ki per főre.

mi két hétre mentünk all inclusive egyik legjobb szállodába...privát tengerpart is volt...

összesen 4000 euro ment el de ebből olyanok voltunk ott mint a királyok.

Szálloda még privát diszkóbelépőket is adott italkuponnal.

Azt kell írjam életem egyik legjobb nyaralása volt, már megbeszéltünk hogy többen is visszamegyünk ide olcsó és elég jó színvonalű helyek vannak kevés pénzért.

DE.

Volt egy bár a tengerparton beültünk olyan volt mintha miamiban lettünk volna.Mikor megkaptuk a számlát na akkor éreztük igazán hogy mintha miamiban lettünk volna.

Sok bár van a tengerparton de ez a legjobb mindenhol hirdetik de mocskosul drága.egy jóreggelt cappucino 8-10 euro ottani lovéba átszámolva ehhez még semmi egyéb fogyasztás nem volt.

2020. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3:

Mi lementünk este Burgasz belvárosi partjára, ott is sorban állnak a bárok, ott meg baromi olcsón árulták a Zagorkát és a Kamenutzát, erre kértünk egyet-egyet elvitelre, nem engedték, mert hogy nekik el kell számolniuk az üvegekkel. Mondtuk kifizetnük, vagy visszavisszük, nem engedték. Azt mondták, Coronát azt vihetünk. Erre abból a 0.33-as került majdnem annyiba, mint a ti cappucino-tok. A vicces az volt, hogy leszedtem róla a bolgár összetevős címkét, alatta ott volt a magyar, hogy forgalmazza a Borsodi Sörgyár...

2020. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyik helyen rózsacukorkát akartunk venni 10db dobozban azt mondja az öregfater 10 euró...mondom mi van???

pár méterrel arréb ugyanaz a cukorka ugyanabban a dobozban 5 euró átszámolva volt.

Megvettem majd megyek visszafelé mondom az öregnek ennyiért vettem elkezdi nála is meglehet venni 5 euróért már ezután.

Azt mondják csóró szegény ország ez igaz.mi autóval mentünk megálltunk szófiában is kávézni reggel értünk oda nagyon jó élmény volt de azt a szegénységet ami abban az országban van nem tudjátok elképzelni.

Egyik benzinkúton bementem wc-re mindig adok aprót ilyenkor.

Volt nálam egy két eurós emlékszem odaadtam a kutasnak hát az utána nem hagyott békén.kocsit lemosta kereket felfújta angolul megpróbált mindent elmondani ha valamit megakarunk nézni még telószámot is adott ha elakadnánk valahol...vagy diszkréten odasúgta ha bármi más egyéb dolog is kell akkor is őt hívjuk fel.

2020. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5:

Azért Szófiában nincs ám olyan nagy szegénység, hasonló multis irodákban dolgozik a lakosság jó része, mint Budapesten, vásárlóerőparitáson a fővárosi GDP/fő az ő fővárosukban is eléri az EU átlagot. Csak vidéken ott hozzánk képest is sokkal lepukkadtabb helyek vannak.

2020. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes amúgy, hogy a Magyarországnál nem jelentősen szegényebb Bulgáriáról beszéltek úgy, mintha valami nyomortanya lenne. Gondolom az is belejátszik, hogy a legtöbben gazdag országok fele utaztok, így globális szinten is szegény helyre kevesen jutnak el, mert amúgy Bulgária még mindig bőségesen a Föld legvidámabb harmadába tartozik anyagi szempontból.
2020. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

nem tudom jártál már az országban vagy nem így ne írj ilyet.

Érdekes amúgy, hogy a Magyarországnál nem jelentősen szegényebb Bulgáriáról beszéltek úgy, mintha valami nyomortanya lenne.

Mi kocsival átutaztunk rajta egyszer keletről nyugatra a tengerpartig majd délről északra.

nos a szegénység az hatalmas a helyiek nagyon szegények.Persze nagyvárosokban azért normális élet van de sose nem ez mutatja meg a valóságot egy országból hanem ki kell menni kisebb településekre hogy azok milyenek.

Amit mi láttunk az olyan volt mintha a szegénységről néztünk volna valami oktató filmet.

Szamarakkal vontatott lovaskocsik de olyan soványak voltak hogy szegények bordái is kilátszódtak.

Olyan autók vidéken hogy azt néztük ezek hogy tudnak menni a sok rozsdától miért nem esett szét.

Az árak meg nevetségesen alacsonyak voltak csak a fővárosban a pár nagyváros környékén meg főleg a tengerparton kérnek a turistáktól sokat de amúgy minden a béka segge alatt van.

2020. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
@8 Ez miben tér el egy szabolcsi vagy baranyai falutól? Ha bemész egy tyukodi kocsmába mennyivel lesz vidámabb látvány, mint egy szegényebb bolgár település? Szamarakat talán nem látsz, oszt ennyi.
2020. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9:

Amúgy az az igazi különbség a magyar mélyszegény falvak, és a bolgár, vagy éppen román vagy bosnyák mélyszegény falvak között, hogy a magyarral szemben ezekben jobban látod az embereket, mert sokkal inkább kint élnek, mint bent, valamit sokkal többnek van haszonállata is. Ezért szembetűnő magyar szemmel annak is, aki már járt Magyarországon belül is viszonylag csóró helyeken. Nálunk csak a cigányok vannak sokat kint, de ők sem annyit, mint a balkáni népek.

2020. okt. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!