Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com-on ez lehetséges?...

Booking.com-on ez lehetséges? Nagyobb összeg lett a szoba ára mint eredetileg fel volt tüntetve.

Figyelt kérdés

Sokszor foglaltam már, nem vagyok az a kapkodós, figyelmetlen típus és ismerem a booking.com működését.


De ilyet még nem tapasztaltam.


Ma reggel foglaltam egy budapesti szállást kb. 13 000 forint értékben egy éjszakára.

Direkt azért választottam, mert akciós volt, olcsó.


A visszaigazoló e-mailben azonban már majdnem 60 euró tehát 22 500 forintos összeg szerepelt.


A szállás nem lemondható, nem módosítható. A teljes összeget felszámítják ha lemondom. Így is.


Nem tudom bizonyítani, de esküdni mernék rá, hogy igazam van.


Lehet ilyenkor valamit tenni?

A booking.com-mal fel lehet valahogy venni a kapcsolatot?

Várhatok valami pozitívat?


Köszönöm!



2022. máj. 4. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer ugyanígy jártam.

Volt egy nem lemondható és egy visszamondható ár is.

A kettő között tetemes különbség.

Én meg elbambáskodtam, hogy melyikre kattintok és a telefon sms hangja után jöttem rá, hogy már vonták is.

Egy telefont megér, hogy utánajárj.Olvasd el előtte, az ÁSZF-ben, hogy mit írnak vitás helyzetekre.

2022. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Itt egyik sem lemondható volt, legalábbis én így láttam. Most sem az ha most foglalnék.

A booking.com-ot felhívom. A hotel azt állítja ők nem is tudnák törölni a foglalást. Én nem tehetem, mert akkor tuti elbukok mindent.

2022. máj. 4. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Nézd meg részletesen a foglalásodnál, mik vannak felsorolva.

Nekem eddig mindig magasabb volt a végösszeg, mint maga a szoba.

Országon belül, és külföldön is.

Pl. üdülőhelyi díj miatt.

2022. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyébként írj a bookingnak, hogy ez történt és hogy ennyiért te nem rendelted volna meg.

Kéred, hogy vizsgálják ki, hogy okozhatta e ezt a foglalási rendszer hibája.

Ha írásban kérelmezed, akkor köteles vele foglalkozni és nyoma is van.

Lehet tanulópénz volt, mint nekem, amit az első válasznál leírtam,de legalább tettél valamit.

Sok helyen próbálnak azért az ügyfél kedvében járni és méltányossági alapon dönthetnek úgy, hogy megoldják a dolgot.

De ne húzd a dolgot sokáig, mert ezt azonnal jelezni kellett volna feléjük.

2022. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod megint elkezdeni a foglalást, hátha ott látszik megint az olcsóbb ár? Akkor tudsz róla csinálni egy képet.
2022. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem horvátoknál volt hasonló, mélyen elrejtve a takarítási díj, ami így kb dupla árra jött ki. Vannak szemét lehúzós szálláshelyek
2022. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Repülőjegyeknél úgy működik, hogy minél többször nézed meg (azaz nyitod meg az oldalt), annál drágábbnak írja a jegyet, lehet, hogy itt is ilyesmi történt.
2022. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap miután itt megkérdeztem, a booking.com-ot telefonon felhívtam. Elmondtam mindent.

A hölgy akivel beszéltem együttműködő volt, nem tartotta kizártnak a helyzetet.


Ott visszahívást ígértek, ami nem történt meg, de online üzenetet küldtek és ott folytattuk az egyeztetést.


Viszont azóta eltelt kb. fél nap és semmi.


Persze ránéztem arra, hogy mennyiért tudnék foglalni, csak ugye ahogy fogynak a szobák úgy változik az ár, meg akkora méretű, típusú szobából az enyém volt az utolsó, ahogy emlékszem.

Ilyen módon nem lehet semmit sem megállapítani.


Várom a válaszukat, megírom majd és mégegyszer köszi a tippeket!



Aki írta, hogy szemét lehúzós hely, végül hozzáadják a takarítást, stb... Szálltam már meg itt, nem ilyen helynek láttam és máskor sem adott hozzá a végén semmit sem.

2022. máj. 5. 08:17
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, akkor hazudok. Nekem kivétel nélkül mindig magasabb összeg jött ki, mint a szoba ár. De hát én be akarlak csapni, nyilvánvaló.

A meglepetés nem utólag ért, mert nem is volt az. Még a fizetés előtt, amikor összegzi a rendszer, hogy hol foglaltam, mettől meddig, milyen szobát stb. Figyelmesen el kell olvasni.


Ha valóban átverés történt, akkor jelezni kell a booking-nak, és ha több hasonló eset is történik, akkor kizárják azt a szállásadót a rendszerből.

2022. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Számtalanszor utaztam már a Bookingon foglalva, de soha nem volt sem magasabb vagy módosított összeg, sem utólagos felárazás.

Mivel tökéletesen korrektek és megbízhatóak, ezért továbbra is kizárólag náluk foglalok szállást.

2022. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!