Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egy motelbe csak úgy lehet...

Egy motelbe csak úgy lehet szobát bérelni egy éjszakára ha megmutatom a személyi igazolványomat?

Figyelt kérdés

2022. okt. 7. 23:36
 1/7 anonim válasza:
100%
Igen.
2022. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg szállodában, diákszállón, vendégházban, de még Airbnb-ben is. Magyarországon legalábbis, ez a törvény.
2022. okt. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy dolog, hogy mi a törvény és egy másik a gyakorlat. Ma màr nagyon kevesen vállalják , hogy regisztráció nélkül fogadnak vendéget, de idén is voltam már olyan helyen, ahol nem kértek igazolványt.
2022. okt. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most én összevesztem a szüleimmel, végülis mára találtam szállást egy barátomnál, és pénzem van motelre… Csak az a baj, hogy 3 hete lejárt a személyim. Majd meg akarom csináltatni hamarosan, de ilyenkor mi van? Holnap ki fogok tudni venni vmi szobát a lejárt személyimmel? Származhat abból bajom, ha azt megmutatom?
2022. okt. 8. 01:35
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nem fogadhatják el a lejárt személyit.

"Lejárt okmánnyal fogadhatok-e majd vendéget?

Nem, lejárt okmány nem alkalmas a vendég személyazonosítására. A Turizmus tv. 9/H.§ (1) bekezdés b) pontja szerint a szálláshely-szolgáltatást igénybe vevő személyazonosításra alkalmas okmányát szükséges bemutatni az adatok rögzítése céljából a szálláshely-szolgáltató számára, az adott személy azonosítása pedig kizárólag érvényes okmánnyal történhet, a lejárt okmány a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény alapján érvénytelen."

[link]


Útlevél vagy jogsi sincs?

2022. okt. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kitartás.

minél hamarabb menj el egy kormányhivatalba, és kezdd el az igénylés folyamatát. hivatalfüggő, hogy kell-e időpont vagy csak sorba kell állni.

ha van egy új személyid folyamatban, azzal a papírral és a régi lejárttal igazolhatod magad, míg nem jön meg az új.

barátod címére kérd az új személyit.

2022. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Útlevelet és születési anyakönyvi kivonatot vigyél, mert lejárt személyivel a hosszabbítás az egy tortúra.
2022. okt. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!