Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szallas ki fizetésenel kell...

Szallas ki fizetésenel kell borravalo?

Figyelt kérdés
Megyünk nemsokara egy panzioba, egy hetre. Az összeg 180 €. Amit a kulcsok atvetelenel kell kifizetni. Mennyit illik adni?
2022. nov. 23. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A számlán lévő összeget. Egy fillérrel sem többet.
2022. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

180€-t.


Ha nagyon összegányolod a szobát, akkor a takarítónak hagyhatsz egy 5-öst.

2022. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Borravalót akkor adsz, ha elégedett vagy a szolgáltatással. A kulcs átvételekor még nem kaptál semmit. Ha elégedett vagy, a takarítónak, pincérnek, ha van szobaszerviz akkor nekik adhatsz.
2022. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Én szeretek jattolni, de a kulcs átvétéelénél még én sem adnék pluszba. Ha távozol és valóban elégedett voltál, akkor hagyhatsz (én is kb. 5 euróra gondolnék)
2022. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem hallottam még olyant, hogy többet kellene adni, mint ami a számlán szerepel, még távozáskor sem. És semmilyen szinten. Szóval bakancsos turistáknak való kulcsosháznál sem, 5 csillagos szállodában sem. Mondjuk az elnöki lakosztályt még nem próbáltam.

Ha a személyzet egyes tagjaitól többet kapsz, mint ami a fizetésében van, az értékelheted egy kis borravalóval.


***

Bár csak lazán kötődik a témához, de jártam úgy külföldön, hogy a kocsim és telefonom egyszerre romlott el. A szállásadó fuvarozott el a szervizbe, az új mobiljával intéztem a javítást. Hirtelen fel tudott szobát is szabadítani, mert tovább kellett maradni. És hiába próbálkoztam, nem fogadott el semmit (a szoba árát persze igen). Ilyen is van. Pedig ezekért járt volna, de legalábbis szívesen adtam volna.

2022. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Én nem szoktam adni, de el tudom képzelni, hogy jattolósabb országokban szokás lehet. De azt sem gondolom, hogy ha szuperelégedett vagy konkrétan a recepciós munkájával , akkor neki ne adhatnál 5-10 eurót pluszban.
2022. nov. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szokás.
2022. nov. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2022. nov. 27. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!