Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállás adónak ajándék?

Szállás adónak ajándék?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon aranyos kedves szállás adónk van és már nem egyszer megyünk hozzá. Mit szokás ilyenkor adni? Kis apróságra gondoltam bor esetleg vagy ilyenek.

2023. máj. 24. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Van Szilvásváradon egy pár (magánszálláshely kiadók), akikkel szinte már baráti a kapcsolat. Mivel van lehetőség sütögetésre, őket meg szoktuk hívni hogy egyik estére csatlakozzanak és akkor sütögetünk, beszélgetünk, társasozunk tehát megvendégeljük őket.


Egy nénihez szintén szoktunk járni, ő balatonedericsi. Évek óta nála vannak nyáron az unokái, érkezés előtt felhívjuk, hogy ott vannak-e és mit szeretnének és viszünk egy nagy adag valami sütit: vagy egy giga adag pogácsát, vagy muffint, tavaly ilyen kekszes sportszeletsütit vittünk.

2023. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem szokás semmit sem adni a szállásadónak. Más dolog a baráti szívesség és hasonlók, de akinek ez pénzkereseti forrás, annak azt a díjat kell odaadni csak, amiért kínálja a szállást. A kedvessége lehet szívből jövő ugyan, de a „termék” része. Ha kényszert érzel, akkor lehet a (számomra érthetetlen) szokásos: férfinak ital, nőnek édesség és/vagy virág.


Én egyszer adtam egy üveg italt, de ott olyan extra szolgáltatásokat kaptam mint a lerobbant autóm javításának intézése, nehezítve nyelvi nehézségek áthidalásával.

2023. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Igen, azt lefelejtettem, hogy a fent említett két helyre mi évek óta járunk, ha először megyünk valahova mi sem szoktunk semmit előre vinni.
2023. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 NTBS ***** válasza:
79%
Ha szeretnél adhatsz, de nem kötelező.
2023. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Amit te barátkozás címmel előadsz, az nem más, mint kőkemény üzlet. Te vagy a Vevő, ő pedig az eladó.

Te azzal teszel neki szívességet, hogy megveszed a termékét. És ha nem tennéd, adnál neki egy esélyt, hogy tönkremenjen.

(tőlünk nyugatabbra tégnyleg ezt gondolják, és ezt tanítják is).


És mivel ez az utazási topic, adnék még egy tanácsot: fedezd fel a angyvilágot. Ülj vonatra, repülőre. Hidd el, a mostani nyaralásodnál sokkal jobbat érdemelnél.

Hahó, érted amit mondok?

2023. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

#5

Ha minden szolgáltatót ennyivel elintézel, akkor elég érzelemszegény az életed. Sajnállak és este kérni fogom az Istent, hogy egy kicsit boldogabb lehessen az életed.

2023. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akik megszólnak és jönnek az üzleti részével azoknak írom. Lehet hogy nektek sok rossz tapasztalatotok van, de én jó emberismerőnek tartom magam és tudom ki milyen ember. Ellenben veletek, mint fentebb írtam (mondom mégegyszer hogy a "Hahó, érted amit mondok" is megértse) régóta járunk hozzá és velünk egyidős a hölgy, és nem mindenkinek a pénz a lényeg azért még van egy fikarcnyi kedvesség is ebbe a ramaty világba. Ti ébredjetek fel, aki meg arra megy én nem megyek vissza mert tudom mi eröltetett mi nem. Csak kedveskedni szeretnénk nem a csillagokat lehozni. Köszönöm akik értelmesen írtak és nem értem az ő lepontozásukat sem, nem minden a pénzről szól, nem egy fontos tárgyalásról van szó emberek...
2023. máj. 24. 18:52
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Minek írtál ki kérdést?

Mi szokás adni?

Semmit. Pont.

2023. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás adni szállásadónak ajándékot. Illetve egyszer adtam, de akkor ingyen volt szállás egy apartmanban és azért.
2023. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem szokás adni. Semmit. fizetsz érte.

Amiket itt írtatok, hogy összebarátkoztatok, egyebek az más. Ha nekik adsz, akkor nem a szállásadónak adsz, hanem Lalinak, Marikának, Karcsinak, Jolinak, aki mellesleg a szállásadó.


Egyébként soha nem értem az embereket, miért éreznek késztetést arra, hogy a nem borravalós munkáknál is akarnak adni valamit. Pl. társasutazásoknál a buszvezetőnek, idegenvezetőnek. És ha valaki ki akar belőle maradni, arra úgy néznek, mint az apagyilkosra.

2023. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!