Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Miért nem szabad autóban...

Miért nem szabad autóban aludni? Nehogy már a csóró turista is eljusson valahová?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy az autó életvitelszerű lakásként való használata miért tilos, de akinek egyébként van lakcímkártyája stb. annak miért illegális az, hogy éjszaka félreáll valahova az autóval és abban alszik? Annyira kapzsik a szállodások, hogy keresztülvitettek az állammal egy ilyen törvényt vagy mi?

2013. aug. 14. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Nem tilos. Ha vezetés közben elfáradsz muszáj megállnod aludni egyet. Így mentem le Spanyolországba is. Megálltam Olaszország közepén a benzinkúton, csomó kamion állt körülöttem (ők is aludtak), oszt aludtam pár órát, amíg folytatni nem tudtam az utat.
2013. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne szabadna? Hol olvastál ilyet? Nem huzamos ideig simán alhatsz benne.
2013. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Ezt honnan veszed? Mióta illegális félreállni és a sofőrnek szundítani egyet?
2013. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tilos is lenne, akkor is törvényt bontana a szükség!

A jövőbe látnod sosem volt és lesz kötelező! Simán mondhatod (már ha emiatt egyáltalán rád bagóznak a zsaruk) azt is, hogy a legutóbbi elinduláskor, amely pár órája volt, még simán alkalmas voltál onnantól többórás vezetésre, ámde épp ott ahol vagy, elálmosodtál (a lehúzódásod előtti pillanatok szemszögéből nézve, útközben észlelted, hogy rád jött az álmosság), ez esetben pedig csak annyit tettél, hogy a még nagyobb bajt hárítottad el, mert az igenis nagyobb baj, ha balesetet szenvedsz a fáradtan történő tovább vezetés miatt... TEHÁT maximum "nem ajánlott" lehet az autóban alvás, és a "nem ajánlott" NEM= "tiltott" (kicsit mást is jelent a kettő)

2017. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!