Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akárhova mész külföldre rövid...

Akárhova mész külföldre rövid vagy közepes időtartamra, hol érdemes olcsó szállásokat nézni milyen honlapon, meg milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom vannak a hotelek azok a legdrágábbak. Vannak az airbnb honlapon helybeliek által hirdetett közepesen drága szállások. Hostelekben vannak 4-9 másik emberrel lakó olcsó, ijesztő tömegszállások. Coachsurfing meg hospitality honlapokon lehet túristaként ismerkedésért meg közös városnézésért cserébe 1-3 napot vadidegeneknél aludni, gondolom az csak csinos lányoknak játszik. Meg lehet körbekérdezni ismerősöknél, vagy magyarok X-városban facebookcsoportokban kihirdetni, hogy tud-e valaki szállást ott és reménykedni hogy tudjon valaki. Ezeken kívül van más jó módszer, vagy mik a tapasztalatok? Meg miért nincsenek ezekben a facebookcsoportokban szálláskereső, vagy olyan hirdetmények, hogy magyarokkal laknának együtt? Sok magyar lakik külföldiekkel, miért nem költöznek egymással össze?
2013. dec. 12. 04:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És hostelt szoktam, és úgy, hogy beírom a keresőbe, hogy pl.: London hostels.

Ált. kijön a booking.com, meg hasonló oldalak. Össze szoktam hasonlítani az árakat, megnézem a kiszemelt szállások saját oldalát is, és akkor az alapján foglalok, ami a legjobb helyen is van, de azon belül a legolcsóbb is.

2013. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

" Vannak az airbnb honlapon helybeliek által hirdetett közepesen drága szállások"


Ezt rosszul tudod. Én eddig többször vettem őket igénybe és olcsóbb áron jobbat kaptunk mint egy hostel. Persze az oldalon van minden, lehet drága szállást is találni. De ez közepesen drága jelződ szerintem nem túl jó kifejezés...

2013. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig ez az airbnb honlap is elég ügyetlennek tűnik. Ha például Londonban szállnál meg, a Gumtree sima hirdetési oldalon is heti 70-100 font közti összegekért kínálnak szobákat, airbnb-n meg ha bejelölöd, hogy mondjuk január 1-31-ig, akkor a legolcsóbbak 180 ezer ft, ami heti körülbelül 125 font. Jóval áron felül vásároltál rajta.
2013. dec. 12. 17:09
 4/11 A kérdező kommentje:
A hosteleknél meg még az airbnb is olcsóbb valóban. Hostelekben napi kb 13 ezer forinttól kínálnak privát szobát egy személyre, ami pedig 252 font.
2013. dec. 12. 17:11
 5/11 A kérdező kommentje:
252 hetente.
2013. dec. 12. 17:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj szerintem Londonon kívül más városoknak nincs ilyen hirdetési oldala, amely angol nyelvű, és kiadnak ennyire rövid időtartamra, hetente is szobát.
2013. dec. 12. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy próbálj meg 1 hónapra kivenni jó áron... Nem fog menni valószínűleg az a Gumtree ajánlat vagy ha igen, akkor komoly kaucióval. Airbnb viszont működik. De ott elsősorban napokra veszed ki, nem egy hónapra.

Almát a körtével hasonlítod amúgy... Rövid távú szállás mindig drágább mint a hosszú táv.

2013. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Így már értem. És nincs valami varázsmódszer még a spórolásra? Van aki kocsiban alszik időnként, a lakókocsi állítólag túl nagy költség a benzinnel meg a vásárlással meg a kevés hellyel. Olvastam valami vagánykodást a neten, hogy állítólag valaki az USA-ban úgy utazott körbe, hogy mindig coachsurf honlapon talált ingyenes vendéglátónál, vagy barátnál, szívélyes idegennél, vagy hálózsákkal egy parkban, háztetőn, templomban, parkolóban pedig a városon kívüli erdőben aludt mindig totál ingyen. Ez mondjuk télen nem túl megvalósítható, meg nem is valami biztonságos Európa legtöbb részén. :)


A hosteles tömegszállókon 6-24 személyes szobákban milyen lakni? Úgy láttam az airbnbnél azok jóval olcsóbbak, de abból is biztos sok szerencse kell hogy kifogj olyat, amelyik nem zajos, jó helyen van, nem gázak a lakótársak és nem túlságosan igénytelen.

2013. dec. 13. 03:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy a hostelben privát szobába megyek... Most nyáron Londonban egy 12 fős, koedukált szobában voltam. Elég gáz, de olcsó volt.
2013. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És mi a gáz benne, a szűk szoba, meg a lakótársak mindenféle indiaiak, négerek, afgánok? Vagy büdös? Vagy veszélyes és kötekednek, meg akarnak lopni a szűk helyen?
2013. dec. 13. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!