Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem méltánytalanság ért?

Figyelt kérdés

Az egész úgy történt, hogy pár hónappal ezelőtt, lefoglaltunk, egy háromszobás szállást, május 22.ére, egy éjszakára. Felhívtuk, megbeszéltük, és elvileg rögzítették is a dolgot, igaz, nem fizettük ki, de eleve úgy beszéltük meg, hogy akkor és ott fogunk majd. Mi pedig készültünk az alkalomra. Szabadságot vettünk ki, elkéredzkedtünk (igen, kellett), programot szerveztünk stb-stb.

Ellenben ma (május 8.án), telefonálnak, hogy elnézést, de valakik tovább maradnának az általunk lefoglalt szobában, ezért menjünk máshová, biztos találunk helyet. Hát nem találunk, hiszen minden lehetséges apartman, szállás betelt arra a hétvégére (amit meg tudunk fizetni, mert azért árkategóriában nem a csillagos ég a határ), mivel mi éppen a szegedi hídi-vásárra szerettünk volna ellátogatni.

Tehát itt állunk, fedél nélkül, az igazságtalanság szívbemarkoló, nevetséges nyomorával, ami minden igyekezetünket egy kanál, rajtunk kívül álló körülménybe fojtottak. Mit tehetünk? Van erre valami szabály, ha rendelet nem is, de valami lehetőség, hogy azért mégis szánjanak meg azzal a szobával, amit már hónapokkal ezelőtt lefoglaltunk?



2015. máj. 8. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:

van valami írásos visszaigazolásod arról hogy foglaltatok?


ezért érdemes csak ismert oldalakon foglalni, mint pl. a booking.com, vagy a szállás.hu

2015. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szállás.hu-n foglaltunk, de az a rendszer nem küldte el, vagy nem mentette el, és a helyzetet az mentette meg, hogy a tuti biztonság kedvéért még fel is hívtuk őket, hogy tuti-e a dolog, és úgy zsíroztuk le a dolgot. viszont így írásos nyoma nem maradt sajnos. vagy legalábbis nem tudok róla.
2015. máj. 8. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni, keressél akkor a környéken szállást, nem pont Szegeden.
2015. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Végül is a szállás.hu-n nem fejeztétek be a foglalást, ez annyi, mintha nem is foglaltatok volna. Több komolyság kellene...
2015. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem fizetsz addig bármi lehet.
2015. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

EGY ejszakara, egy haromszobas szallast? Azon is csodalkozom, hogy kiadtak ilyen keves idore. Aranyaiban kb. 3x annyiba kerultok a szallasadonak, mint egy tovabb marado tarsasag - nem is csodalom, hogy a jol fizeto vendegnek adtak ki helyettetek. A szoban foglalas semmit nem er, de erre mar rajottetek magatoktol is, eloleget sem adtatok, csak egy homalyos igeretet, hogy majd jottok... Hat kerem, igy jartatok.


'Tehát itt állunk, fedél nélkül, az igazságtalanság szívbemarkoló, nevetséges nyomorával, ami minden igyekezetünket egy kanál, rajtunk kívül álló körülménybe fojtottak.'


Jezusom, mi ez, valami dramatagozatos kozepiskolasok vagytok??

2015. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Végül is a szállás.hu-n nem fejeztétek be a foglalást, ez annyi, mintha nem is foglaltatok volna. Több komolyság kellene..."

Erre csak annyit, hogy már korábban, előtted jóval írtam, hogy utólag, kb félórával később felhívtuk őket telefonon, és megbeszéltük a pontos időpontot,amire ők rábólintottak.

Kedves utolsó válaszoló. Az én dolgom, nem a tiéd, hogy hogyan fogalmazok, mivel érzékeltetem, hogy igenis, becsapottnak érzem magam. Bántott? Fájt a szívednek a mondat? Nem? Hát akkor?

Lefoglaltam a szállást, ők biztosítottak róla, hogy van szabad hely. Bíztam abban, hogy megtartják a "homályos" ígéretüket, cserébe mi is betartjuk a "homályos" ígéreteinket. Vagy esetleg te is írásos szerződéssel mész el mondjuk a fodrászhoz, vagy az étterembe, hogy ekkor és ekkor mennénk, majd a felek, két független tanú jelenlétében lepecsételik a szerződést, és minden biztosítva van mindenhonnan. Nyilván.

Amúgy is, mi értelme lenne az internetes, vagy telefonos szállásfoglalásnak, ha nem az, hogy egyszerűen, gyorsan ellehessen intézni az ügyet? Mégis mit várnál? Lebumlizok Győrből, Szegedre, aztán vissza, hogy személyesen letegyem a Bibliás nagy esküt, hogy itt leszek, itt leszünk, Isten engem úgy segéljen? Oké.

Másrészről. Senki nem szabott semmilyen limitet annak, hogy mennyi éjszakára, hányan mehetnek. Vagy esetleg csöngessek át a szomszéd Jenő bácsihoz, hogy ugyan, nem vagyunk elegen jöjjön maga is, mert éppen a szolgáltatónak (szolgáltató, igen, ő ad, mi pedig fizetünk érte, valamit valamiért alapon). Igen, egy éjszaka, ellátás nélkül. Sajnálom, hogy csak erre a hétvégére tudtunk volna elszabadulni a munkahelyünkről, ahol körülbelül csodaszámba megy, már egyetlen nap szabadnap is. De valóban, ez az én problémám.

Még valami. Segítséget kértem. "Így jártatok." "Több komolyságot." Hm. Ha már a megfogalmazásomba is képesek voltatok belekötni, akkor tudok ajánlani pár szövegértési feladatot, hiszen nem a kérdésemre válaszoltatok, másfelől, ha nem tudtok éremben hozzászólni, a félvállról lerázott, odavetett közönyötöket tartsátok meg magatoknak kérlek. Köszönöm.

2015. máj. 9. 00:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha foglalsz valamit, mindig kell kapj íràsos visszaigazolást, mert addig az nem érvényes. Magam is foglaltam már többszörtelefonon, mindig kérnek email címet ahova a foglalás visszaigazolását kküldik. Ètteremben is ha előre foglalsz asztalt, azt csak az étterem írásos visszaigazolásával érvényes.
2015. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Foglalási bizonylat nélkül sehova nem fordulhatsz, hisz hivatalosan te nem is foglaltál.
2015. máj. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem reklám, csak ötlet: írj a Tékozló Homárnak (homar.blog.hu).
2015. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!