Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akik már jártak a Maldív-szige...

Akik már jártak a Maldív-szigeteken: Mikor, hogyan érdemes oda menni, ha a legjobban akar kijönni az ember?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem februárig érdemes odamenni, utána már rizikós az esős évszak miatt az időjárás. Viszont lényegesen olcsóbb. Szerintetek ki lehet hozni utazással és szállással félmillióból a mutatványt? Nem utazási irodával mennék, általában magunknak foglalom a nyaralásokat booking.com-on, a repjegyet meg a skyscanner.hu-n keresem meg mindig, hogy hol a legolcsóbb, de eddig európán kívülre nem merészkedtünk és érdekelne, hogy így is olcsóbbra jövök-e ki, vagy van valami nagyon tuti utazási iroda esetleg? :)

2016. szept. 20. 01:23
 1/6 kiflitolvaj ***** válasza:
59%
Mièrt ragaszkodsz a Maldív-szigetekhez? Sokkal olcsóbban és tartalmasabban ki lehet hozni szebb helyeket. A fülöp-szigeteki Palawan-t választották 1-2 éve a világ legszebb szigetének, Manilából aprópénzért oda tudtok repülni és kb. 1 óra az út. Pont néhány hete foglaltam magamnak jegyet 350 fontért Novemberre, igaz én Londonból utazom, de Manilába mindig lehet jó áron jegyet lőni. Persze, ha ragaszkodtok Maldívhoz az más, de szerintem túl van hypeolva.
2016. szept. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlen ragaszkodom hozzá, de az a már-már unalomba hajló nyugalom nagyon vonz. De ha létezik más, elérhetőbb árú trópusi szépség akkor várom a tippeket. Megnéztem amit írtál, tényleg jól néz ki! Köszönöm.
2016. szept. 20. 02:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi voltunk pár évvel ezelött Filitheyo szigeten.

Mi november legvégén voltunk, pont, azért mert az már nem esös idöszak. 8 napot bevolt borulva és esött az esö. De nem úgy mint más tropusi országban, hogy esik, aztán megint süt a nap, hanem egésznap borus volt. Habár így is 30 fok volt, így csak a képek lettek olyan sötétebbek, fürödni pihenni ujól tudtunk. Az ottaniak azt mondták a nyár nagyon száraz volt abban az évben.

Voltunk többször karibtengeren májusban, és ott az esös szezon ellenére is szuper idönk volt. idén 1 hétig egy csepp esö sem esett, aztán meg délutáno9nként jött egy zuhé és újbol sütött a nap.

Vagy is bármikor kifoghatsz rossz idöt, az esös idö azt jelenti, hogy napi 1x jön egy órás esö és ennyi.


Mi szervezett uttal mentünk akkor 2M Ft volt. Ha minden külön foglalunk akkor kb 300000Ft-tal több lett volna. Az ok, hogy a nagy utazási irodák mint pl neckermann egész évre leszerzödik mind a hotelekkel, mind a repülö társaságokkal, és elöre megvesz x mennyiségü helyeket, ezeket akkor is kifizeti, ha nem emgy el senki az útra, így a hotelek és a repülötársaságok nagy kedvezményt tudnak adni nekik. A szervezett útban az is jó, ha késik a géped, akkor ök felelösek minden más transzferért pl nem neked kell zsebböl kifizetned a lekésett gép jegyet(pl hidroplánra).

Ha a hotelszobád nem tetszik akkor csak szolsz a kihelyezett idegenvezetönek és már tudod is cserélni a szobát, vagy ha ellopják az irataidat ott van mögötted a segítség.

Pl tavaly a kisebbik lányom az indulás elötti órákban annyira lebetegedett, hogy nem tudtam vele elindulni, így a férjem a nagyobbal ment egyedül. Ha külön szerveztünk volna mindent, akkor mindent bebuktam volna, így meg az utazási iroda segített egy másik napßra átenni mi kettönk utját.

2016. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fülöpszigetek jelenleg kvázi háborús övezet ezért lehet fillérekért tepjegyet venni. Most is egy amcsi turistát is megöltek.


Maldív szigetek fél millából esélytelen amúgy nem is olyan nagy durranás.

2016. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Maldív szigetek szerintem is erősen túlértékelt hely, helyette sokkal izgalmasabbakat találhatsz.


Használd a [link] (KAYAK EXPLORER) linket, és nézegesd, hova mennyiből juthatsz el éppen. Aztán keress hozzá szállást a hotelscombined oldalán.

Mindig az össz költséget nézd.

Soha ne menj irodával, az annyira idióta és a totális mentális elbutulásra utaló jel.

A Fülöp-szigetek valóban jó hely, érdemes megnézned.

2016. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket! A Fülöp-szigetek biztos gyönyörű, de 2 másodperc guglizás után találtam róla pár nem túl bizalomgerjesztő hírt, hogy az ISIS ott is tevékenykedik. Persze tudom, hogy ezek általában túl vannak tolva és a domesztikált, turistaövezetek többnyire biztonságosak, de nem rizikóznék. Az utóbbi években mindig magam intézem a szállást a booking.com-on, repjegyet mikor hol, transzferek, stb. Általában olcsóbb így, mint az utazási irodákkal.
2016. szept. 20. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!