Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha foglaltam szállást és már...

Ha foglaltam szállást és már letelt az ingyenes visszamondási idő, de én mégsem tudnék elmenni mert fontos dolog jött közbe, de nem szeretném kifizetni a visszamondási díjat, akkor ha egyszerűen nem megyek el nem lehet belőle gondom?

Figyelt kérdés
Nem kértek bankszámlaszámot, stb. Csak e-mail címet és nevet. előleget sem kértek.

2016. nov. 11. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Bankkártya számot sem kértek? Mert arról egy pillanat alatt emelhetik le a díjat.

Nem ismerjük a részleteket, nevezetesen hogy hol, hogyan és milyen szerződést kötöttél. Mert a foglalással létrejött egyfajta kötelezettség közted és a szállásadó közt.


Általánosságban az a valószínű, hogy ha interneten foglaltál úgy, hogy tényleg nem adtál meg számlaszámot, kártyaszámot, valószínűleg nem mennek utánad. De ez nem jelent semmit, minden a konkrét esettől függ.

2016. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha jeleznéd az adott szállásnak, hogy nem tudsz menni (merthogy akkor még talán tudnának vendéget szerezni az üres szobára - más meg esetleg emiatt nem tud foglalni) és megkérdeznéd ott, mi fog történni?
2016. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
gerinctelen dolog. Vállaltad a szerződésben foglaltakat, igenis tessék kifizetni. Szeződésszegésért simán beperelhet.
2016. nov. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

na mi lett végül?


amúgy, gondolom a foglalási rendszer az IP címet is rögzítette, még ha nem is verték nagy dobra.

Szóval ha nagyon akarja a szállás, ki fogja deríteni, hogy ki voltál.


Az más kérdés, hogy pár ezer forintért megéri-e neki ez a procedúra, vagy már előre belekalkulálják, hogy évente van néhány ilyen "kamu foglalás", és lenyelik ezt a veszteséget.

2016. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!