Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akik szálltak már meg hostelbe...

Akik szálltak már meg hostelben tudnának segíteni?

Figyelt kérdés
Most fogok életemben először hostelben megszállni, és igazából csak egy dolog van amitől tartok, hogy az értékeimet hogy helyezzem el biztonságban? Pl. ha elmegyek zuhanyozni a pénztárcám, mobilom a táskámban marad, vagy ha napközben várostnézek a laptopomat sem viszem magammal. Nem kell félnem ilyenektől, hogy ezeket ellophatják? Vagy vannak erre bevett szokások, hogy hova kell ilyenkor ezeket elhelyezni biztonságba? Van széf vagy ilyesmi? Kösz előre is!

2017. márc. 12. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Hostelekben gyakori a lopás, és normális hostelekben erre fel is hívják a figyelmedet. Van ahol van széf, de az nem akkora, hogy egy laptopot eltegyen az ember. Én a helyedben vinném magammal mindenhová. Fürdésnél, meg megkérném azt az illetőt akiben megbízom (rövid ismerkedés után is), hogy vigyázzon rá, míg fürdesz, cserébe, te is vigyázol az ő értékeire míg fürdik. Vagy vegyél egy vízálló tasakot amibe beleteszed, és viszed magaddal a fürdőbe.
2017. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Ezért foglalj normális szállást,mert ha ellopják telodat,laptopodat,3x-4x annyiba fog kerülni ez a közösködős szállás!Gondold ezt át mégegyszer!
2017. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Az értékeidet vagy vidd magaddal mindenhova, vagy pedig keress másik szállást.
2017. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem fogok másik szállást keresni.

Az utolsó kettőtől kérdezem, hogy ti szálltatok-e már meg hostelben? Mert a kérdésem elsősorban azokhoz szólt, hogy mik a tapasztalataik.

2017. márc. 13. 08:26
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Én az első vagyok, és igen, szálltam már meg hostelben. Sajnos teltházas volt, és amikor ott voltam legalább 4 embernek tűntek el valamilyen értékei. Senki nem tehetett semmit, mert nem vállalják a garanciát esetleges lopás miatt.
2017. márc. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Eddig életemben egyszer szálltam meg nem hostelben. Sosem lopták el semmimet, pedig egyedül utaztam és másoknak sem, legalábbis nem abban a szobában, amiben voltam. El kell tudni rejteni a cuccaidat, vagy magaddal vinni a fürdőbe. Fölösleges értéket meg nem kell vinni, pl. ha turistaként mész valahova, akkor a legfölöslegesebb dolog a laptop.
2017. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit drágább, de hostelekben is van kétágyas szoba. Én oda szoktam menni. Egyszer voltam közösben, de ott volt mindenkinek kis zárható szekrény, oda simán befért a hátizsákom.
2017. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

"pl. ha turistaként mész valahova, akkor a legfölöslegesebb dolog a laptop."


Ez csak akkor igaz, ha van tableted, nagyobb okostelod. Ha alaposan be akarod jarni a varost, akkor rengeteget kell kutakodnod latnivalok, tomegkozlekedes meg hasonlo infok utan, laptop-tablet vegtelenul hasznos.


Kerdezo: hostelben csak olyansmit hagyj orizetlenul, amit nem bansz, ha elveszitesz. Meg ott megismert emberre se bizz semmi ertekeset. Hostelek a legolcsobb szallasok, sokfele ember megfordul ott, PhD-s csucsmernoktol utolso sehonnai bitang emberig :). Jartam mar parszor hostelben, sosem loptak meg, csak egyszer majdnem, de en nagyon ovatos vagyok, es amugy is vallaltam a kockazatot.


A sajat lakattal zarhato szekrenyekben se bizz, egy pici lakatot egy ilyen hosszunyelu, vas vago olloval (nem tudom a szerszam pontos megnevezeset) egy pillanat alatt leszednek.


Ja es meg nagyon draga varosokban is lesznek nagyon csori emberek, akiknek egy laptop konyorogni fog, hogy magaval vigye! :D

2017. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ez csak akkor igaz, ha van tableted, nagyobb okostelod. Ha alaposan be akarod jarni a varost, akkor rengeteget kell kutakodnod latnivalok, tomegkozlekedes meg hasonlo infok utan, laptop-tablet vegtelenul hasznos"


Ja, hát nem vagyok olyan lusta, hogy azt a 2 órát ne tudjam utazás előtt rászánni arra, hogy megnézzem a látnivalókat, közlekedés alapjait. A legtöbb szálláson van ingyenes térkép, és mint helybeliek, tudnak segíteni a többiben. Ha meg eltévedek, és meg akarom nézni, merre kell mennem, akkor úgysem fogom az utcán a laptopomat vagy egy tabletet elővenni, hiszen a telefon kijelzőjén is láthatok annyit, hogy jobbra kanyarodjak-e vagy balra.

2017. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

"Ja, hát nem vagyok olyan lusta, hogy azt a 2 órát ne tudjam utazás előtt rászánni arra, hogy megnézzem a látnivalókat, közlekedés alapjait."


Ha te 2 ora alatt atnezed egy Parizs/London meretu varos latnivaloit, es meg is jegyzed ezeket meg a tomegkozlekedest nagyvonalakban, leborulok elotted. :)


Velem sokszor elofordult mar, hogy beterveztem egyvalamit, aztan a helyszinen kiderult, hogy az zarva van, vagy teljesen mas az idojaras, es akkor az ut hatralevo reszet ujra kellett tervezni, ilyenkor a laptop hasznos...

2017. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!