Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akik szálltak már meg hostelbe...

Akik szálltak már meg hostelben tudnának segíteni?

Figyelt kérdés
Most fogok életemben először hostelben megszállni, és igazából csak egy dolog van amitől tartok, hogy az értékeimet hogy helyezzem el biztonságban? Pl. ha elmegyek zuhanyozni a pénztárcám, mobilom a táskámban marad, vagy ha napközben várostnézek a laptopomat sem viszem magammal. Nem kell félnem ilyenektől, hogy ezeket ellophatják? Vagy vannak erre bevett szokások, hogy hova kell ilyenkor ezeket elhelyezni biztonságba? Van széf vagy ilyesmi? Kösz előre is!

2017. márc. 12. 22:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem fogok vinni laptopot, csak a példa miatt írtam le. De kp meg okostelefon lesz nálam, de akkor résen leszek és viszem magammal majd mindenhova. Nem igazán tartok a lopástól, csak azt hittem van erre vmilyen bevett szokás, de ezek szerint nincs.

2017. márc. 13. 20:10
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tapasztalt hosteles,csak egyszer voltam és akkor is csak hárman voltunk egy szobában. Nem volt nálam semmi értékes csak pénz és telefon,más értékes dolgot sosem viszek utazásra és szerintem nem is szükséges.Vagyis esetleg még fényképezőgép. Ezeket meg simán lehet vinni magaddal mindenhova (fürdőbe is). Éjszaka meg a párnám alá tettem őket.
2017. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, átnézem 2 óra alatt, az említett 2 várost például már át is néztem. Bejelölgetem egy térképen, vagy elmentem a telefonon. Emellé egy busszámot odabiggyesztek, annyira meg nem vagyok hülye, hogy ne tudjam megjegyezni, hogy hol lehet jegyet venni és hogyan kell érvényesíteni.

Ha valami változás van, akkor tudok internet nélkül is improvizálni, ráadásul sem nem mennék vissza a szállásra, hogy áttervezzem a menetrendet, sem nem állnék neki az utcán laptoppal keresgélni olyat, amit telefonnal is meg tudok csinálni. Na, akkor borulj le!

2017. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Az elmúlt 2 évben 3 alkalommal szálltam meg hostelben egyedül (koedukált 8-10 ágyas szobákban). Tavaly ősszel pl. vittem laptopot, ill. tablet + telefon is volt nálam, de nem vitték el. (Napközben a laptopot a szobában hagytam). Mivel az ágyak alatt ált. van kihúzható tároló a lakat - szerintem - mindenképpen jó ötlet.

Igaz, nem nyújt 100%-os védelmet, mivel tényleg le tudják vágni, de talán egy kicsivel többet véd, mintha nem lenne semmi. ("Az alkalom szüli a tolvajt" típusú elkövetők ellen véd, rögtön nem tudják elvinni a holmid.)

Nálam első alkalommal nem volt lakat, szerencsére mégsem történt semmi, jó szobatársaim voltak - tényleg a világ minden tájáról. Az más lapra tartozik, h. vizes lett a farmerom, és mivel nem szerettem volna összevizezni a szobát, a közös fürdőben hagytam, h. kicsöpögjön. Sajnos másnapra eltűnt - és nem a takarítók voltak. A recin mutattak egy farmert, amit korábban találtak (de az kb. 3 számmal nagyobb volt, és totál retkes...) (Generator Paris 2016 szeptember)

Sok helyen nagyobb értékmegőrző rész is van (sok száz pénzbedobós nagy méretű 'locker'-rel, amibe 10-15 laptop is belefér :) ). A szobaszéf - tapasztaltaim szerint - nem a sokágyas hostelszobák sajátja - legfeljebb 2-4 ágyas szobában van ilyen. Hotelekben természetes, de hostelekben szerintem felejtős.


9-es/13-as-nak üzenném, hogy leborulok a nagyságod előtt. 20 éve vagyok idegenvezető, de 2 óra alatt még sohasem sikerült felkészülni egy városból sem...

Mindig is szerettem volna, hogy ilyen nagy/ sok eszem legyen, no meg memóriám ill. magabiztosságom.

Az lehet a gond, hogy nem egy az igényszintünk - nagy vonalakban tényleg fel lehet készülni a mainstream dolgokból (amennyiben ebben kimerül számodra egy város), de mélységeiben (történelem (az alapítástól napjainkig), természeti, földrajzi sajátosságok, épített környezet, aktuálpolitika, kortárs művészetek, hírességek, érdekességek, események, anekdóták, stb.) aligha.

2017. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha idegenvezető vagy, akkor gondolom hallottál már arról a csodáról, amit múzeumnak hívnak. Elég sok helyen van, és onnan megtudhatod a település vagy akár a környék történelmét.
2017. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!