Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Elbukhatom a szálláshelyet,...

Elbukhatom a szálláshelyet, ha a foglaláskor olyan bankkártyát használtam, amin nincs, nem is lesz egy fillér sem?

Figyelt kérdés

Egyszerűnek tűnhet a dolog, nem is vagyok buta, de mégis szeretnék egészen tisztán látni!


Booking.com foglaltam szállást, aminél nem kell előre fizetni, csak a szálláshelyen, távozáskor kp.

Viszont a foglaláshoz kellett bankkártya. Az van mellé írva, nem vonnak semmit.

Van netes vásárlásra alkalmas kártyám, de Maestro

A választható típusok között ez nem szerepel. Viszont van MasterCard.

Ilyenem is van, de hitelszámlához tartozik, amit részletre történő termékvásárláskor nyitott a bank.

Tehát hitelkeretem van, de nincs rajta befizetett pénz.

Ez így is rendben lehet?

Az automata rendszer a foglalást visszaigazolta.

Csak azt nem tudom, hogy amikor élérkezem az ingyenes lemondási lehetőséghez, akkor nem teszteli-e

a szálláshely a kártyát, s nem tud sem próbaösszeget levenni-visszatenni, sem zároltatni biztosítékot.


2017. ápr. 12. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Tesztelhetik bármikor, de ha az adott kártyához még tartozik szabad hitelkeret, akkor nem lesz gond.
2017. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem felel meg, küldenek egy értesítést, hogy töltsd fel a keretet, vagy adj meg másik kártyát. Csak úgy nem törlik a foglalást.
2017. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. 260 ezer hitelkeretet kaptam, 100-at vettem fel, ebből 80-at már vissza is fizettem.

Nekem ez a rendszer új volt, soha nem vásároltam ezzel a módszerrel. Megkérdezem a bankot, mi van, ha nem vásárlásról van szó.

2017. ápr. 12. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges megkérdezni, ez ugyanolyan zárolás, mint ami vásárláskor történik, csak itt nem lesz tényleges terhelés.
2017. ápr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 napi összeget zárolnak rajta a biztonság kedvéért,ha nem érkeznél meg! Egyelőre próbaként levesz 1-2 eurot,de azt vissza is teszi rögtön!

Egy angol iroda most levett 1 fontot,de másnap töröltük is a foglalást megbízhatatlansága miatt,arra még levett 3 font törlésdíjat!

2017. ápr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!