Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen sátrazni?

Milyen sátrazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyáron megyek pár barátommal művészetek völgyébe és az érdekelne milyen a sátrazás. Élmények, tapasztalatok, jó tanácsok, a többi sátrazó, vicces történetek..minden érdekel, meséljetek!



2017. máj. 15. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A kerdes alapjan ezek szerint meg soha nem sazraztal!Igy azt tudom mondani,hogy minden keppen valami jobb fajta satrar vegyel ne valami teszkógazdaságosat kulonben garantaltan negativ elmeny lesz az egesz...foleg ha egy kis eső is jatszik!
2017. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de már sátraztam igaz nem valami sokszor de nagyon jó volt.☺Max eddig 3-4 éjszakát töltöttem benne de most többet is benne alszom egy más környezetben mint eddig. A sátor amivel megyünk nem teszkogazdaságos hanem egy alpin sátor ami jól bírja a gyűrődést. A kérdést puszta kíváncsiságból tettem fel, hogy mással mik történtek esetleg vicces esetek vagy rutinos sátrazóknál jól bevált praktikák ilyesmik 😊
2017. máj. 15. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem nem, de a kétbalkezes öcsém csak úgy tessék-lássék állította fel a sátrát, aztán jött a vihar és szépen feltépte. Másnap szedtük a darabjait, jópár alkatrésze nem lett meg, újat kellett venni :-)
2017. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Én személy szerint nem szeretek sátorozni, mert baromi kényelmetlen, nem tudok aludni, és nekem hiába van nagyon jó hálózsákom, akkor is kemény a föld.

Élmények amikor megtörténtek, hogy úgy mondjam "majd besz*rtam a félelemtől" de később már csak nevetünk rajta.

Pár éve végig csináltuk a kék túrát. 8-an eldöntöttük, hogy végig csináljuk. Volt este amikor mi lányok már aludtuk, de a fiúk még kint maradtak, és berúgtak.

Hajnalban arra ébredtem, hogy megkívántam a férjemet, gondoltam kipróbálhatnánk a sátoros szexet. Rámásztam az alvó férjemre, aki ébredezett, benne lett volna ő is. Csak amikor nagy smárolás közben Timinek hívott, akkor vettem észre, hogy a férjem legjobb haverja eltévesztette a sátrat a férjemmel együtt.

Vagy amikor egy éjszaka arra ébredtünk, hogy a sátrunk a vaddisznók szokásos útvonalába állítottuk fel, és éjszaka a sátraink között mászkáltak. Az egyik haverunk olyan hangosan horkolt, hogy a kis csíkos malacok bementek a sátrába. Szerencséjére ki is jöttek így nem kellett a mamával összeverekednie. Mindannyian lapultunk, és vártuk, hogy elmenjenek. Reggel meg vagy beletenyereltünk, vagy beleléptünk egy adag kakiba.. Vagy amikor a másik pár egy hangyabolyra terítette a sátrukat az is csak utólag lett vicces. Akkor nem. Én nem szeretek sátorozni, és örülök, hogy mostanában nincs már időnk rá.

2017. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Melegben a sàtorban nagyon meleg van. Kényelmetlen. Semmi hangor nem szűr meg nem làrsz ki ezért neha para. Nem lehet elférni benne ahàny személyes abbol legalàbv -1fő.


2* sátoroztunk életemben ebből 1* sátor nélkül mentünk csak egy pokrocot vittünk a többiek röhögtek rajtunk ők cipelték azt a vacakot majd megsültek benne szerencsétlenkedtek nire összeraktàk-szétszedték. Milliószor jobb volt a azabadban aludni mint a sàtorban.

2017. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már össz-vissz 10 éve töltök évente 1-2-3 hetet sátorban, lenne mit meséljek :)

Szerintem naaaagyon jó :D Én nem cserélném le 5 csillagos szálloda "kényelmére" a sátorozás hangulatát.

Voltam 1 hetes sátoros táborban is, ahol mezőn voltunk.. voltam 1 hétig ugyanazon a helyen sátorban hegyekben is (1000 méter felett, fenyvesekben, medvés helyeken is), ugyanakkor néha hátizsákos túrák alkalmával van hogy 3-4 nap minden éjjel máshol verünk sátrat. Nekem nagyon bejön :) Megvan a hangulata.


Nincs luxus, nincs nyafogás. Mindenképp kell egy jó sátor, hogy ne ázzon be vihar idején és kisebb szél se törje ketté. Egy jó hálózsák, hogy ne fázz éjjel (az enyémben tavaly nyáron a +8 fokban rövidujjúban s bugyiban izzadtam, olyan meleg) és kell egy izolír VAGY önfelfújódó matrac (azoknak, akik a keménységre panaszkodnak, ajánlom). Legyen jó kaja, világítás, minden ami kell :)


A sátorban azt szeretem, hogy kevés a hely, vagyis kevés a cucc és szépen be lehet rendezkedni, otthonosan. Persze, meg kell szokni ha zajd hallasz, nem biztos hogy pont farkas vadászik rád hanem lehet csak egy süni mászkál a földön. Volt olyan, hogy medve járt a környéken.. na az is izgi.


Ki kell próbálni és élvezni kell :D


Én személy szerint nem támogatom az ivászatot, mert nem otthon vagy.. éjjel vihar lehet, megvan mégiscsak a veszélye hogy vadállat lesz a vendéged, lehet barátod beteg lesz s segíteni kell rajta stb stb. Érezze az ember jól magát a természet csendjében :)


21/F

2017. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. máj. 18. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!