Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha nem adtam meg bankszámla...

Mucika01 kérdése:

Ha nem adtam meg bankszámla adatokat, a booking.comon foglalt szállás be tudja e hajtani rajtam a lemondás költségét?

Figyelt kérdés
Párkapcsolati probléma miatt lemondásra kerult egy már lefoglalt nyaralás, 60napig volt ingyenes, én 51 napnál jeleztem h szeretném lemondani, a szállásado kérné a szállás dijának 90% át, ami szerintem nem fair... irtam nekik, megprobáltam veluk beszélni, de semmi... mit tegyek h ne keljen kifizetnem a kb 400euronyi összeget.?

2017. máj. 29. 00:17
1 2
 1/18 anonim válasza:
32%
Nalatok a csaj fizet? Nem csoda hogy problemak voltak.
2017. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Kizartnak tartom hogy tudtal ugy foglalni higy nem adtal meg bankszamla adatot!
2017. máj. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
16%

Ha 60 napig volt ingyenes a lemondás és Te az 51. napon lemondat akkor mehetnek a sunyiba. Amúgy indíthatnak pert is ellened ha tudják az adataidat.(Név cím ilyesmi)

Ha nem tudják akkor max ismeretlen tettes ellen tehetnek feljelentést. De mivel határidő előtt lemondtad így csak had fenyegetőzzenek. Semmi nem lesz belőle.

2017. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azult, baromságot írsz. Legkésőbb 60 nappal érkezés előtt lehetett volna lemondani. Mucika lemondta 51 nappal előtte. Ez nyilván egy ismert feltétel volt a foglalás időpontjában és bizony a szállásadó nem csak a takarómosást és a reggeli rántottát árazza be, hanem a lemondási kockázatot. Ez a szállás nyilván azért volt kedvező árú, mert nem kellett a tulajnak félnie az utolsó pillanatos lemondástól.


Innentől kezdve a megadott adatok alapján jogi úton érvényesíthető a követelés, aminek az unión belül jó eséllyel sikeres lesz a kimenetele.

2017. máj. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
71%

#4 lehet hogy rosszul értelmeztem az időintervallumot?

Mert ha a foglalástól nézve 60 napig ingyenes a lemondás akkor nekem van igazam, de ha a nyaralás (a szállás elfoglalása) előtt 60 nap a lemondási idő és mucika01 csak 51 nappal mondat le akkor jogos a követelés, és jobb ha fizet mert innentől kamatozik. És be fogják hajtani.

2017. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még nem próbáltam ilyet, de esetleg első körben próbáld módosítani a foglalást: csökkentsd az éjszakák számát, esetleg told el későbbi dátumra, stb., utána mondd le. Hátha tudod csökkenteni a veszteségeket. A 60 napos határidő elég durva, általában max. 30 nap szokott lenni.
2017. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem nem én fizettem volna a nyaralás teljes összegét, de sajnos most ugy néz ki h én nekem kell ha a másik felet nem érdekli. Azt tartom abszurnak h a szállás 90%át kellene kifizetni... nem kelett elöre fitetnem semmit sem. Probálok egyezteteni a szállásadoval, de sikertelen. A booking.comnak is jeleztem az árcsökkentési kérelmem
2017. máj. 29. 10:01
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem fizettem elöre semmit, és nem lett kiadva a bankszámla infom sem. Egy név, egy e mail és egy telefonszám van megadva. Illetve évek ota külföldön élek..
2017. máj. 29. 10:04
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"60napig volt ingyenes, én 51 napnál jeleztem h szeretném lemondani, a szállásado kérné a szállás dijának 90% át, ami szerintem nem fair... "


Valamit rosszul ertelmeztel, booking.com-on a szallasadonak muszaj tartania az egyezseget, mert az oldalon keresztul megy minden, o nem tud elterni az eredeti szabalyoktol. Ha meg jogos a kovetelese, akkor azt be is fogja hajtani, ne aggodj!

2017. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A dátumot nem tudom már mozgatnu,mert a lemondás nem ingyenes
2017. máj. 29. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!