Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ki fizesse esküvőn a szállást,...

Ki fizesse esküvőn a szállást, ha a fele vendégség az ország túl feléről jön?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal lesz az esküvő és párom családja az ország másik feléből jön. Kb 20 fő vagy annyi se. Meg van a lagzi színhelye, ahol szállást is adnak, de 20.000 szobánként (nem fő, hanem szoba/éjszaka). Nyílván meg fogjuk beszélni a vendégséggel, hogy megfelel-e nekik, de nem tudjuk, hogy ilyenkor ki fizeti a szállást. Kinek illik? Nekünk jelenleg elég húzós lenne ezt is kifizetni :(

Amúgy nem sértődősek, simán meg lehet velük beszélni, ha mi nem tudjuk kifizetni.



#esküvő #lagzi #szállás kifizetése
2017. júl. 22. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nektek illik termeszetesen, mert nem sajat maguktol kirandulnak eppen arra. Nalunk hasonlo esetben (mas orszagban lenne az eskuvo) eszembe sem jutna, hogy a vendeg fedezze maganak a repjegyet es a szallast. A mi vendegunk.
2017. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre kőbe vésett szabály. Ha nektek húzós, nyugodtan mondd nekik hogy ők fizetik és tegyenek ennyivel kevesebbet a borítékba.
2017. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

na jó, de ők nem más országba jönnek, csak autóba kell ülniük. az más.

fel fogjuk nekik dobni, hogy nem tudunk szállást fizetni, innentől döntsék el, hogy akarnak-e jönni, vagy csak a kemény mag lesz ott.

2017. júl. 22. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a barati kor eleg szetszort es utobbi par evben jonehany lagziban reszt vettunk, van valamennyi tapasztalatom ebben. Nalunk eddig egyszer sem fordult elo, hogy akinek a lagzijara mentunk, azt mondja hogy ha ott akarunk aludni, fizessuk a szallast. Megkerdeztek mindenkit, hogy tud-e menni, mivel tud menni, van-e hol megaludjanak es ha nem, akkor ok rendeztek a szallast, utazasban segitettek. Termeszetesen mi pedig megerdeklodtuk, hogy kb mennyi a szallas es annyival tobb kerult a boritekba.
2017. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig az fizeti a szállást, akinek az esküvője van. Én pl nem voltam hajlandó ezt megtenni 100 főre Bp-en, inkább vidéki lagzit tartottunk ott, ahol a családom lakik, így csak kb 10 embernek kellett szállást fizetnünk, a többiek elfértek a rokonoknál.
2017. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Esküvőn sosem fizet a szállásért a vendég.
2017. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Én külföldön házasodtam, nálunk két lehetőség volt :

- aki nem tudott szállást fizetni, annak biztosítottunk matracokat a nagymamánál (elég nagy háza van egy hatalmas alagsorral +biliárdszobával)

- de egy csomóan mondták, hogy szállodába mennek, ők maguknak fizették.

Kb 80 fős esküvő volt.


Tavalyelőtt nyáron is voltunk esküvőn, ott is magunknak fizettük a hotelt.

2017. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
33%
Én biztos nem fizetnék egy vendégnek sem.Oldják meg vagy nem kell elmenni.
2017. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!