Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egyiptomba voltam es nagyon...

Egyiptomba voltam es nagyon megtetszet Kint szeretnek dolgozni. Tud ajanlani valaki munkat kint? Dolgozotr mar valaki egyiptomban?

Figyelt kérdés

2017. aug. 31. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom mi tetszhetett meg annyira, az egész ország egy putri, bocs de szebben nem tudom megfogalmazni. Mennyire ismerted meg ott az átlagembereket? Voltál Kairó utcáin vagy csak valami turistáknak fenntartott gazdag negyedben voltál, esetleg Hurghadában vagy Sharm El-Sheikben?


Merthogy ott áll a kosz meg a szemét az utcákon, olyan szmog van mint a fene, a legtöbb ember bigottan vallásos, erőszakos, tolakodó és együgyű, egyszerűen mondva buta, bocs szebben ezt se lehet kifejezni, nálunk még a borsodi putris cigány is civilizáltabb.


Gyakoriak az utcán a tömegverekedések, verik a nőket, nemcsak a turistákat hanem egymást is ott verik át ahol tudják. Kb. ugyanazok a rossz tulajdonságaik, mint a magyaroknak, csak ezerszeres szintre felfokozva meg ilyen Mad Max-szerű környezetbe téve.


Mindezek mellett pedig brutális a szegénység, minden olyan drága mint nálunk, mellé alig keresnek valamit. Azt hiszed viccből próbálnak rásózni minden ócskaságot a turistákra, meg próbálnak olyan emberek beállni túravezetőnek, akik annyit se tudnak az Ókori Egyiptomról, hogy "Fáraó"?


Ez már sajnos nem az ókor, akkor valóban nagy élet volt ott és tanult, civilizált embereket voltak, most már csak árnyékaik régi önmaguknak, az indiai szegénynegyedekre hasonlóak ott a körülmények.

2017. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod mi tetszett meg benne, meg milyen munkát szeretnél végezni, akkor jobban tudnánk segíteni.
2017. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

1.-s, te valami nagy barom lehetsz, vagy be vagy tépve

Magyarország sokkal inkább putri mint Egyiptom. Én voltam Kairó utcáin ahol rajtam és páromon kívül turista még egy darab sem volt, sőt voltunk meglehetősen sok helyen,olyan helyen is ahol minimális turista jár, mindenhol barátságos emberekkel találkoztunk, nem volt nagyobb kosz mint pl a 9.-k kerületben pesten. Az árak lényegesen kisebbek mint itt, és a pénzedért sokkal jobb minőségű kaját kapsz mint itt. Az ország kulturálisan/történelmileg fantasztikus és a táj is szép.

2017. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Egy külföldi pártól hallottam egy sztorit, hogy kimentek Gízába megnézni a Piramisokat. Odajött hozzájuk egy helyi csávó és borzalmas angoltudással azt mondta nekik, hogy ő kairói egyetem egyiptológia szakán tanul és szívesen körbevezeti őket egy kis pénzért.


Belementek, és elindultak mindenféle romot megnézni a csávóval.


Egy idő után feltűnt nekik, hogy a csávó egyre hajmeresztőbb ökörségeket beszél az ókori Egyiptomról, olyan alap dolgokat nem tudott vagy rosszul tudott, amiket mi már általános iskola 5. osztályában megtanulunk.


Akkor telt be a pohár náluk, amikor elhaladtak az egyik fáraó szobra előtt, akinek keresztbe volt téve a karja, és a kezeiben ott voltak a Hatalom Botjai. Direkt rákérdeztek, hogy mik azok a botok, erre a túravezető csávó megvakarta a fejét és azt mondta "Nem tudom, biztos a legyeket hessegette vele."


Mintha nálunk totál lepukkant lenne minden, egy utcagyerek beállna túravezetőnek egy külföldi párhoz, és amikor rákérdeznének a Szent Jobb megtekintésénél, hogy mi az, azt mondaná "Nem tudom, biztos hátvakaró volt."

2017. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
:D :D :D
2017. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 D. Brasco ***** válasza:
88%
Szerintem gondold at ezt meg egyszer....mert az hogy kint voltak turistaskodni es tetszett,meg az hogy ott élsz es dolgozol az két teljesen különböző dolog
2017. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen , tudom milyen Kairo utcai , mivel nekem ismerosom egyiptomi is naluk szalltam meg, igy olyanokat is lathattam amiket pl turistak nem nagyon erezhetnek at lelki szemekkel .

Tudom milye.:)

2017. szept. 1. 10:12
 8/15 A kérdező kommentje:

Hostztes vagy wairess munkakor erdekelne.

Akarmelyik varosban

:)

2017. szept. 1. 10:14
 9/15 A kérdező kommentje:

Mindenert penzt kernek.

Pl a rendor azert jott hozzank hogy segitsen mikor nem is kertunk segitseget :DD

Es meg penzt vart el

2017. szept. 1. 10:16
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom milyen tudatlanok

Mivel erre szamitani kell hogy Piramisoknal tudatlan lakosok vannak akik csak penzt akarnak elkerni

Pl tolem 2 kepert a teveháton 300 fontot akart elkerni !!

2017. szept. 1. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!