Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A booking.com mennyire biztons...

A booking.com mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Támaszt-e az oldal valamilyen feltételeket a szállásadókkal szemben, ellenőrzi-e őket valamilyen szempontból?


Új szállás esetén, amelyiknél még nincsenek értékelések, mennyire rizikós foglalni? Nyújt a Booking bármiféle garanciát a szállást hirdetők hitelességével kapcsolatban?



2017. dec. 9. 08:17
 1/10 anonim válasza:
100%

A bookingon a hitelességet a felhasználók értékelései adják.

Ha fosol, ne menj olyan helyre, amiről nincsenek értékelések.

El kell olvasni. Mi pl. voltunk olyan helyen, ahol ágyi poloska csipkedett meg bennünket. Utólag láttuk, hogy mással is történt ott ilyen. Csak nem olvastunk el. Ráfaragtunk.

A többi hely is megfelelt az értékeléseknek. Van, amikor az ember bevállalja, hogy nem luxuslakosztályba megy, az értékelések pedig eléggé reális képet adnak arról, hogy mire lehet számítani. Persze azt kell nézni, ami releváns, a "nem vót tévé" jellegű nevetséges kommentek például engem sosem érdekelnek.

2017. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Miközben kb 20 éve tarol az internet és az okostelefon, olyat kérdeztél, mintha átaludtad volna az elmúlt évtizedeket.

Több millió hiteles szállásértékelés, és valós fotók, leírások alapján tájékozódhatsz. Minimális guglizási képességgel a szállások ellenőrizhetőek hiteles oldalakon. Ha kell egy, segítek, a tripadvisor épp erre jó.

Garanciát ugyan mit nyújtana a booking? Arra vállalkozik, hogy kitesz eléd egy rakás terméket. Lesz közte rohadt is olcsón és prémium is drágán. A döntés felelőssége a tiéd. De gondolom olvasni tudsz.

2017. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

2-es, már megbocsáss, de minősíthetetlen a stílusod - kicsit tisztességesebb hangnemben is válaszolhatnál a kérdezőnek.


Kérdező, abszolút jogos a kérdésed. Én egyszer foglaltam még csak, azzal nem volt gond, de vannak fenntartásaim, s nem elsősorban a booking-al kapcsolatban, mert nagyon segítőkészek, minden flottul ment, DE!

A szállásadók részéről vannak fenntartásaim. Pl. a legtöbb szállást csak a hitelkártya adatainak megadásával lehet foglalni, aztán ők valamikor beterhelik/zárolják a számlát, amikor ők úgy gondolják. Nos, ez nekem kevésbé tetszik, s miután ennek itt hangot adtam, egyik válaszolótól megtudtam, hogy van olyan szűrési lehetőség, hogy hitelkártya nélkül is lehet foglalni.


A fenntartásom oka: boldog-boldogtalannak megadja az ember a kártya adatait, mások rendelkezhetnek a számlán levő pénzzel, s BÁRMIKOR beterhelhetik. Mi garantálja, hogy nem élnek vissza vele? Pl egy alaklmazott dolgozik a szállodában, találkozik a kártya adataimmal, felírja, aztán mikor kilépett, vásárolgat vele.

Vagy: tudom, hogy készpénzben megvan nekem a szállás ára, de a számlán érthető módon nem tartok sok pénzt: megyek vásárolni a közértbe, de hopp, nem tudok fizetni, mert épp előtte zárolta a szállás a pénzt (pedig készpénzes fizetést adtam meg)

Nyilván a Booking mindent megtesz a szállásadók szűrésére- de nem csupa jó emberekből áll a világ.

2017. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta mindig ott foglalunk. Nem volt még gond.

De ha nagyon ismeretlen helyre megyünk, akkor megnézem máshol is. Pl. Tripadvisoron nagyon sok helyről vannak vélemények. Bár én sokszor jártam úgy, hogy nagyon lehúzták és rosszakat írtak, aztán nem is volt semmi gond.

2017. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 éve minden évben 2-3 szállodai szobát foglalunk, még sosem volt gond. Tény, hogy még sosem választottam előrefizetőset, mindig ott helyben kell csak fizetni, és az utolsó 24-48 óráig ingyen lemondható. Meg újabban a szállások nagy részénél még a CVC-kódot sem kell megadni, szóval ha akarnának, se tudnának visszaélni a kártyával. Az értékeléseket mindig végigolvasom. Volt, hogy szuper szállás azért kapott viszonylag alacsony pontszámot, mert nem volt wifi, ami engem abszolút hidegen hagy. Viszont kaphat egy szállás maximális pontot is, ha többen is említik, hogy nagyon beszűrődik éjszaka a forgalom zaja, tutira nem oda megyek. Tripadvisor-on is mindig utánanézek az adott szállásnak, és google térképen is megnézem az utcaképet.
2017. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

"Meg újabban a szállások nagy részénél még a CVC-kódot sem kell megadni"


Köszi, 5-ös, ez jó hír, erről nem tudtam. Mi tavaly tavasszal voltunk, akkor még meg kellett adni (2-es)

2017. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Biztonsagosabb még attol is mikor elmesz kenyeret venni a boltba.
2017. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

3-as vagyok és hiába húztok le, nem érdekel: elmondtam, nem a bookinggal kapcsolatban vannak fenntartásaim, hanem a szállásokon dolgozó emberekkel kapcsolatban.

Azt is mindig lehúztátok, amikor azt írtam, hogy a telefon mellé azért legyen kinyomtatva is a repjegyes foglalási kód (email értesítő), aztán nemrég írta valaki, hogy majdnem nem engedték fel a repülőre, mert rossz volt a reptéren a wifi és majdnem nem tudta bemutatni a jegyét (kódot). Érdekes módon ezután már hasznosnak találtátok az ugyanolyan hozzászólásomat :D

Néha, azért nem ártana csak egy picikét elgondolkodni az ilyeneken, mielőtt csípőből lehúzzátok az embert, csak egyetlen igazságot "elismerve" :-)

2017. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként még nekem sem volt rossz tapasztalatom vele (4-5 alkalommal foglaltam eddig külföldi szállást), de újonnan regisztrált helyen, ahol még nincsenek értékelések, nem nagyon mernék foglalni.
2017. dec. 10. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szimpatikus a szállás, nézd meg a tripadvisoron. Voltam már olyan szállodában, amit a booking-ra akkor regisztráltak, így ott nem voltak még vélemények, de a tripadvisoron rengeteg.
2017. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!