Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Rajta kell tartanom a szamlamo...

Rajta kell tartanom a szamlamon a szallas arat utazasig?

Figyelt kérdés

lefoglaltam egy szallast a bookingon, meg messze van, marcius vegen lesz esedekes. a szallas nem lemondhato, igy mindenkepp ki kell fizetnem,akkor is, ha nem megyek el. az oldaluk szerint keszpenzben kell majd fizetni a szallason, illetve a kartyammal "biztositottam" oket. a foglalasrol kapott email ezt is irja:"Előzetes fizetés: önnek bármikor előre felszámítható a foglalás teljes összege" illetve "

Előzetes zárolás: Hitelkártyája érvényességének ellenőrzése céljából, és foglalása garanciájaként ez a szálláshely fenntartja a jogot arra, hogy az érkezést megelőzően átmenetileg zároljon rajta egy megadott összeget." most marciusig rajta kell legyen a foglalas teles osszege?


2018. jan. 4. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
igen, mert ha közben próbálják levonni és nincs rajta, a kkor buktavári van
2018. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
buktavari alatt pontosan mit ertesz? :D torlik a foglalasom, vagy ilyesmi? de ha mindenkepp ki kell fizetnem, akkor amint lesz penz ujra a szamlamon, le tudjak vonni, akkor is ha elmegyek, akkor is, ha nem... a penzt igyis ugyis megkapjak. csak nekem egyszerubb lenne majd ott kp-ban rendezni a dolgot, mint hogy itt tartogatnom kell a penzt a szamlan.
2018. jan. 4. 17:29
 3/8 anonim válasza:
Nem visszatérítendő foglalas eseten a szallás egyből, foglalaskor jogosult zarolni a kartyadon az adott összeget. Zarolja, tehát nem tudod felhasznalni. Amikor a helyszínen kp-ban fizetsz, feloldjak a zárolást es újra elerhető számodra az adott összeg, bár ez beletelik pár napba/hetbe. Szerintem válassz inkább ingyenesen lemondhatót.
2018. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Jah. Bocs. Most nezem, már lefoglaltad. Akkoe nincs választasod. Tedd rá azt a bizonyos összeget mert ha nem tudják zárolni, előzetes éetesítés után törölhetik a foglalásodat.
2018. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

viszont még amikor lefoglaltam írtam nekik, hogy vonjak le a kartyamrol, csak elfelejtettem hogy fizetesi limit van rajta, igy nem tudták, es ezt irtak vissza:


Hello,

we tried to charge your credit card but we couldn't...

They say that the amount is to high to charge your credit card.

So change your credit card details or use a news one, or you will pay at your arrival at the the hotel.

Kind regards


ebből nekem nem ugy tunik h torolnek a foglalasom, ha nincs rajta annyi penz..

2018. jan. 4. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért annyira forrón nem eszik a kását. Ha megpróbálják levonni, és nem sikerül, nem törölnek automatikusan, hanem írnak neked. Meg ugye te is kapsz rögtön sms-t arról, hogy volt egy sikertelen zárolási kísérlet a kártyádon, és telefonálhatsz nekik vagy írhatsz, hogy tisztázd a helyzetet. Mi is voltunk már így, és nem volt semmi gond belőle. Netbankban tettem át pénzt a kártyára, és másnap nyugodtan zárolhatták.
2018. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sms-t nem kapok semmirol, max a netbankban egy levelet, de azt nem nezem ejjel-nappal. de akkor azert jobb rajtatartani az osszeget...
2018. jan. 4. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig ha az interneten használod a kártyát, sosem árt sms-értesítéseket beállítani a banknál. Legalább arra, ha valahol fizetnek a kártyáddal. Úgy rögtön tudsz lépni, ha visszaélnek vele, nem a következő számlakivonatról derül csak ki. Nekem már éltek vissza vele, és azon múlt, hogy egy fillért nem veszítettem, hogy azonnal kaptam sms-t a vásárlásról. Rögtön hívtam az sms-ben szereplő angliai üzletet, mondtam nekik, hogy visszaélés lehetett, mert én nem vásároltam ott, stornózták a vásárlást, és pár nap múlva megint a számlámon volt a pénz. Nyilván a kártyát is letiltattam és másikat kértem. Ha nincs az sms, és csak a következő hónapban derül ki, akkor tehetem a félnapos köröket a rendőrségen, bankban, hogy jóváírják az összeget. Addigra az angol webáruház már kiküldte volna a vásárolt terméket, úgy meg nem fognak stornózni, mossák kezüket.
2018. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!