Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A booking.com -on a hotel...

A booking.com -on a hotel vagy más szállásadó vissza tudja jelezni, hogy a vendég megszállt-e ott vagy sem?

Figyelt kérdés

A legjobb lenne ha olyan válaszolna aki maga is szállásadó vagy ilyen helyen dolgozik.


A bookingnak visszajelzi, vissza tudja jelezni egy szállásadó ha a vendég nem szállt meg ott.


A hitelkártya adatokat nem kellett megadni, tehát utólag nem tud semmit sem beterhelni. Igaz, nem is ez a lényeg a kérdés szempontjából.


Köszi!



2018. febr. 20. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A többi magyar turista neveben is köszönöm hozzaallasodat!


Ha nem szeretnel megszallni, akkor annyit igazan megtehetnel, hogy felvedd a szalassal a kapcsolatot es egyszerüen mond le!


Barkinek közbejöhet valami, de ha van alkalmad ide megfogalmazni egy kerdest, annyi erövel a bookingon keresztül vagy direkt jelezheted, hogy nem fogsz megjelenni. Lehet, masnak ki tudja meg adni a szobat, amit amugy neked tartogat.


Gondolom, hogy nem fogod megjutalmazni a valaszomat, nem is erdekel!

2018. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán értem. Ha ingyen lemondható a szállás, akkor miért nem mondod le, ahelyett, hogy csak úgy nem jelensz meg?
2018. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Az fel sem merült benned, hogy még nem tudom, hogy meg tudok-e szállni. Oda tudok-e menni vagy nem. Csak az utolsó pillanatban derül ki.


De mivel lemondható a szállás az utolsó pillanatban is, ezért a hotel ezt a kockázatot vállalta.

Én nem voltam inkorrekt senkivel sem. Csak te bunkó velem.

2018. febr. 20. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
A lemondható nem azt jelenti, hogy szó nélkül nem jelensz meg, hanem azt, hogy lemondhatod.
2018. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így szoktam kezdeni a keresést:

- parkolás

- ingyenes lemondás

- nem kell előre fizetni

- nem kell bankkártya (ezt nem mindig)


Vannak olyan szállások ezek között, ahol a kezdő dátum előtt pár hét az ingyenes lemondás lehetősége, de olyan is, amelyiknél csak 1-2 nap. Keress ilyeneket.


Fizetős lemondásnál van olyan, ahol a 100%-ot meg kell fizetned, de olyan is, ahol csak egy részét. Mondjuk egy napnak megfelelő összeget.


Ha eltűnsz, nem jelentkezel, akkor a szállásadónak kárt okozol. Ne tedd!

2018. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szállásadók jelzik a booking.com felé, ha valahol nem jelensz meg és nem mondod le a foglalást, ugyanis ekkor nem vonják le a szállásadótól a jutalékot, amit amúgy fizetniük kéne.
2018. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezö, nagyon sajnalom, ha megbantottalak valamivel!


Akkor sincs igazad! Ha a fodraszodal megbeszelsz egy idöpontot es nem jelensz meg, söt meg csak nem is ertesited, akkor ö sem fogja (tudni) behajtani rajtad a hajvagas arat. Lehet azonban, hogy mas beült volna helyetted, aki örül a szabad idöpontnak a fodrasz pedig a megkeresett összegnek.


"A szalloda vallalja a kockazatot" ennek ellenere igenis inkorrekt, ha nem jelzed legalabb. Es az, hogy attol tartva, hogy megiscsak levonnak valamit, netan negativ ertekelest kapnal (ami bookingon nincs) az pedig sem egyenes sem tisztesseges hozzaallas.


Lehet hüppögni, lehet bunkozni, de inkabb satrazz, ha nem tudod, hogy mikor, hova sodor a szel.

2018. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!