Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Horvátországi apartman foglalá...

Horvátországi apartman foglalás nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom, voltak már ilyen kérdések, de jó lenne minél frisseb infóhoz jutni. Augusztus végén mennénk nyaralni egy hétre Horvátországba a Rab szigetre. Szeretnék tapasztalatokat olvasni, hogy milyen esélyei vannak az embernek, ha csak úgy nekiindul kiadó lakást keresni. Előfordulhat, hogy nem találunk semmit? Egyáltalán hogy kell elkezdeni, be kell csengetni, ahova ki van írva, hogy van kiadó apartman, vagy célszerűbb megkérdezni egy boltban, vagy étteremben, vagy utazási irodában?

Elsősorban azért lenne szimpatikusabb ez a megoldás, mert már voltunk néhányszor úgy, hogy előre lefoglaltuk a szállást, de nem pont olyan volt, mint amilyenre számítottunk. Egy darab "extra" igényünk volt, hogy földszintes legyen a lakás, és előfordult már, hogy ami a hirdetésben földszintesként szerepelt, valójában kb 2 emeletnyi meredek lépcsősor vezetett az apartmanhoz. Szóval jó lenne látni a saját szemünkkel a szállást.

Előre is nagyon köszi a válaszokat, tapasztalatokat.



2018. aug. 6. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt pontosan Rab-on pár éve eljátszottam. A vége az lett, hogy szállodában kaptunk szobát, nagy szerencsével. Inkább foglalj.
2018. aug. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
39%
Egy ennyire pici állandóan túlzsúfolt lehetőségek nélküli szigeten főszezonban egy ilyet megjátszani......szerintem darwin díjas ötlet!
2018. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehetőségek nélküli? Miért?

Jártunk már ott, igaz, ez már néhány éve volt, de egy csomó helyen kint volt a tábla. Az akkori apartmant is gyakorlatilag ott intéztük, mert pont akkor jártunk úgy, hogy a földszintesként hirdetettről kiderült, hogy emeleti, így variálnunk kellett.

Egyebként még gondolkodunk a Cres szigetben is, nincs még eldöntve a dolog. Az ottani helyzetről van esetleg valakinek tapasztalata?

2018. aug. 6. 21:14
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Ha most ezt komolyan meg kell magyarazni hogy mitől lehetőségek nélküli egy alig 9000fős csepp sziget az adrián a főszezonban akkor nincs is miről beszélni.......
2018. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

D.Brasco, köszönönöm a kimerítő, hasznos választ :)


Esetleg valakinek még van konkrét tapasztalata, esetleg a Cres szigetről?

2018. aug. 7. 00:24
 6/7 plüssvakond válasza:

Hallo,

Mi évek óta Rab szigetre járunk nyaralni, mindig előre foglalt szállodába. Több emberrel találkoztunk, akik arról meséltek,h ők megpróbáltak foglalás nélkül nekiindulva szállást találni. Főszezonban szinte esélytelen. Szállodában 1-2 éjszakára általában van hely, de több napra, 1-2 hétre aligha. Apartmanok nem szívesen adnak ki 1-2 napra, hosszabb távra pedig azok is le vannak foglalva. Szóval: érdemes foglalni. Én mondjuk személy szerint a hotelt részesítem előnyben, kevesebb a meglepetés..

Jó nyaralást, üdv!

2018. aug. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azóta túl vagyunk a nyaraláson. Végül foglaltunk szállást, Pag szigeten, mert ott találtunk olyat ami a képek és a leírás alapján megfelelt. Egyébként ott azon a szigeten nagyon sok szabad apartman volt, és persze sokkal olcsóbban adják ott helyben, mivel a közvetítőnek nem kell jutalékot fizetni. Sokan egyébként nem is hirdetik magukat a neten, azt mondják nekik egyszerűbb így. Szóval Rab-on nem tudom mi a helyzet, de Pag-on simán találtunk volna szállást és olcsóbban is kijöttünk volna, szóval szerintem jövőre bátrabbak leszünk :)
2018. aug. 26. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!