Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szerintetek ez etikába ütköző...

Szerintetek ez etikába ütköző dolog? Nagyon sértő lenne a vendéglátó számára, ha őszintén elmondanám neki?

Figyelt kérdés
Adott egy európai jóléti állam, ahol nagyon drága csak úgy lézengeni állás nélkül. (Norvégia) Konkrétan a kaja és a lakhatás milliókba kerül, ha hónapokig nem találsz állást, amit a magyar keresetemből félretett pénzzel nem nagyon lehet megtenni. Ezért úgy gondoltam, hogy meg lehetne csinálni azt, hogy egy önkéntes programon keresztül pár hónapra bejelentkezem egy családhoz (Workaway) és addig állást keresek az országban, interjúkra járok, ha behívnak. Szerintetek a vendéglátó család mennyire tolerálná ezt? Nyilván eltitkolni nagyon nehéz lenne. A kérdés egyelőre még elméleti, nem megy annyira a nyelv, hogy meg merjem lépni. Ti hogyan reagálnátok? Van esélyem?
2018. nov. 19. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, kelleni fog a a tulajdonos hozzájárulása ahhoz, hogy oda bejelentkezhess.

Beszéld meg velük, ez nem lehetetlen, ha van jó fej ismerősöd, aki kint él.

2018. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Figyelj, az ilyen Workaway típusú lehetőségeknél nem csak bejelentkezel egy családhoz, hanem aktívan részt veszel az életükben, segítesz nekik. Egyáltalán nem biztos, hogy lesz kapacitásod arra az önkéntes munka mellett, hogy még munkát is keress.

Én inkább úgy csinálnám, hogy kimegyek, ott vagyok, ismerkedek a közeggel, segítem a vendéglátóimat a megbeszéltek alapján, és egy idő után mondanám nekik, hogy nagyon megtetszett ez a hely, szívesen maradnál, tudnak-e segíteni, merre indulj, hogyan keress munkát stb. Ha van egy alap bizalmi kapcsolat, akkor szerintem tök sokat segítenek majd abban, hogyan találj valamit.

2018. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!