Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Erdélyben családi panzióban...

Erdélyben családi panzióban illik borravalót adni? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Erdélybe utazunk majd barátokkal négyen pár napra. Egy családi panzióban szállunk majd meg.

Szállást és étkezést is kértünk, reggeli és meleg vacsora lesz, ezért fejenként 80 RON-t vagy 6000 Ft-ot kérnek egy éjszakára.


Az lenne a kérdésem, hogy a végén fizetéskor illik-e borravalót adni, elvárják-e, megszokott-e és ha igen, akkor mennyit, hány százalékot szokás ott adni?



2019. máj. 19. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyetekben vinnék egy-két üveg jó magyar bort.

Az egyiket érkezéskor adnám át, a másikat távozáskor.

(Hidd el, hogy kedvesebbek lesznek, ha már így indítasz.)

2019. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanazok a szokások, mint pl. Tatabányán. Panzióban (ha meg vagy elégedve), akkor felfelé kerekítheted az összeget, kb. 10-15 %-kal. Vagyis egy 18000 forintos számlánál adsz 20000-et.
2019. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem butaság egy vállalkozónak borravalót adni.

Ő állapította meg az árát, nem alkalmazott.

Nekem eszembe sem jutna.

2019. máj. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Szállásdíj esetén eszembe sem szokott jutni, hogy borravalót adjak. Nyilván ha osszefutok a takarítóval , akkor kap egy kis figyelmességet vagy este a szállás éttermében természetesen adok a pincérnek jattot, ha kiérdemelte. De pusztán a szállás díjára én nem számolnék rá.
2019. máj. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami tipikus magyar ajándéknak örülnek, mint pl magyar bor, de lehet más hungarikum is.
2019. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!