Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan van hazaköltözéskor a...

Hogyan van hazaköltözéskor a vámkezelés? Csak a papírokat nézik, vagy a leltározott dolgokat is megnézik?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert amikor az ember hazahoz olyan dolgokat, amiket korábban kivitt, arra biztos nem kell vámot fizetni, de a papírforma szerint a kivitelről nincs, nem is volt papírja, csak a behozatalról.

Mint pl. könyvekről, amiket kivitt vagy utánaküldtek, kisvasút és alkatrészek, játékok, videók, ilyesmi.



2019. júl. 30. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Honnan?
2019. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jogos. Eu-n kívülről, Kanadából.

Amit írnak, elolvastam, de az nem ír a gyakorlatról. Csak annyit, hogy megbízhat az ember vámkezelésben járatos szolgáltatót. Úgy látom, azt könyvelők végzik, szakképesítésben. De ha nem akarok ügyeskedni, személyesen is el kell hogy tudjam intézni. Vagy nem? Nem tudom.

2019. júl. 30. 21:03
 3/4 anonim válasza:
100%

Ha legalább egy évet tudsz igazolni, hogy Kanadában éltél, akkor a hazakoltozes esetén nem vamoljak a cuccaidat. Ellenőrzésbe belefuthatsz, de ha a leltár megegyezik az általad irt leltarral (tehát nem 50 pár Nike cipő van a dobozaidban, hanem személyes használati dolgok), akkor nem kell fizetni.

Én par hónapja cuccoltam haza az USA-ból, a NAV tételes vámellenőrzésre kuldte a konténert, de pár dobozt nyitottak csak fel, és mivel használt gyerekjátékok meg könyvek, a ruhaink stb voltak benne, simán tovább engedte.

Az ellenőrzésre fizetni kellett 15,000 Ft-ot, és mivel feltartották a vamraktarban a csomagot, ott is fizettünk tárolási díjat, de az a NAV-tol független. ÁFA és vám kötelezettség nincs.

2019. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos.
2019. aug. 8. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!