Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, ha a könyvelő kér...

Normális, ha a könyvelő kér hozzáférést az Ügyfélkapumhoz?

Figyelt kérdés

Nemrég alapítottam vállalkozást, és annak rendje és módja szerinte felkerestem a napokban egy könyvelőt is, aki kézben tartja az adó és egyéb ügyeket.

Mindent megbeszéltünk, megtárgyaltunk, az indulással kapcsolatos teendőket.

Ennek kapcsán került elő, hogy elkérte az ügyfélkapus belépési adataimat (felhasználónév, jelszó).

Kicsit furcsálltam ugyan, de megadtam neki, mert azt mondta, azért kell, hogy azon keresztül intézze pl az adóbevallást, hipa bejelentkezést, ha van változás vagy szünetelés stb. szóval amiket így kell beküldeni.


Mivel frissen indult vállalkozó vagyok, és sosem volt még dolgom könyvelővel, így nem tudom ez mennyire általános és szabályos eljárás?

Jól tettem, hogy megadtam neki?

Nálatok is előjött ez?



2019. júl. 31. 17:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Igen.
2019. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem kapja meg az ügyfélkapudat akkor semmit nem tud csinálni, teljesen normális.
2019. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem, én belefutottam ebbe a hibába, NAV szerint semmi szükség rá, be kell rakni mint képviselőt a megfelelő felületen.
2019. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Nos, akkor most mondok valamit: nagyon sokáig nem adtam meg a könyvelőnek az jeszót, így nem tudott belépni csak a jelenlétemben. Jó pár éve könyvel, most már megbízom benne, egyik belépésnél elmentette a jelszavamat, nem szóltam. DE!!

Szüneteltetem a vállalkozásomat, adófolyószámlámon 0 ft van, iparűzési adónál túlfizetésem, amit nem adnak vissza és ennek ellenére nemrég kaptam a könyvelőtől egy emailt, hogy a NAV inkasszálta a számlámat!!!! 45 ezer ft rokkantsági ellátást kapok, képzelhetitek, hogy érintett... Felhívtam a könyvelőmet, azt mondta, nem tudja, de lehet, a kamarai regisztrációt nem fizettem. Bementem a NAV-hoz, mivel fogalmam sem volt róla, hogy mi ez és ott tudtam meg, hogy x hónapban KIKÜLDTEK EGY ÉRTESÍTÉST A TÁRHELYRE, melyben felszólítanak 2 héten belül a kamarai regisztrációs elmaradásom befizetésére. Mivel én erről az egészről nem tudtam, nem is kaptam értesítést, persze, hogy nem tudtam befizetni.


A NAV-nál elmondták, hogy márpedig ezt az értesítést valaki lekérte, elolvasta, még az órát, percet is megmondták.

Mivel nem én voltam, nagy valószínűséggel az történt, hogy a könyvelőm megnézte ezt az értesítést, majd elfelejtett szólni róla.

Szóval az ilyen dolgokra nagyon oda kell figyelni, ha hozzáférése van az Ügyfélkapus belépésedhez.

2019. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%
4#, akkor úgy látszik nem csak én fogtam ki inkompetens könyvelőt, sajnállak, én legalább megúsztam (remélem) birság nélkül, csak 3 munkanapom buktam, meg az idegeskedés miatt kihullott hajszálakat.
2019. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
No akkor azért itt tegyünk tisztába némi félreértést. Ha nem tudod az ügyfélkaput kezelni, akkor a felrögzítéshez szüksége lesz az ügyfélkapudra. Mi csak azon ügyfélét regisztráljuk, akivel ezt megbeszéltük, és nem használjuk, csak kifejezetten olyan ügyekben, amihez nem elég a mi könyvelői regisztrációnk, akkor is az ügyfél tudtával, sokszor kérésével együtt. Az hogy valaki valamit letöltött-e avagy nem, már ne is haragudj, irreleváns, mert 15 napon túl a kézbesítési vélelem beáll olvasás hiányában is. Erről ennyit, a kamarai tagdíjat - amiket most kezdenek behajtani te halmoztad fel, ha egyáltalán az, mert a 45 ezer túlzónak tűnik.... A rendszer pedig jelenleg annyira instabil, hogy a jó isten nem tudja megmondani sokszor mi történt. Jelenleg pl. nem egy, nem kettő általunk már rég nem könyvelt adóalany értesítését kapta meg irodánk, és nem csak mi, könyvelői körökből tudom, hogy ez tömeges. Tehát örülök, hogy már megint a könyvelő a rossz és a gonosz, az ügyfélkapud elektronikus postaláda jobban teszed ha nézegeted!
2019. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Én meghatalmazással könyvelek, de sajnos nem mindent lehet azzal. Egyéni vállalkozassal kapcsolatban az ügysegéden meghatalmazott nem járhat el. Tehát szünetelést, székhelyváltozást, tevékenységet csak a vállalkozó ügyfélkapujával tudok intézni.
2019. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
42%
Kedves 4, kicsit mert magadba, ugyanis minden tárhelyre küldött üzenetről kapsz mailt, lett volna lehetőséged olvasni...
2019. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Időnként (2-3 hetente) mindig belépek az Ügyfélkapuba, megnézni a postaládát. Meg szoktam e-mailt is kapni, hogyha érkezik oda valami. Szóval emiatt nem aggódom.
2019. júl. 31. 17:56
 10/26 anonim ***** válasza:
41%
Persze 4-es a saját lustaságod és balfácánságod fogd a könyvelőre..
2019. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!