Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van akkor, ha képtelen...

Mi van akkor, ha képtelen vagyok kifizetni az örökösödési adót? Van valami kedvezmény?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy néz ki, hogy apukám meg fog halni. Van egy cége, ami az értékbecslő szerint 150 millát ér. 5 éve próbálja eladni, amióta beteg, de senki nem volt hajlandó normális árat adni érte. Úgy tudom az örökösödési adó 10 %. Mi van, ha most az APEH kiküldi nekem a 15 milláról szóló csekket? Amíg nem adom el, nem tudom kifizetni. Pont GYES-en vagyok. Abból? Még részletre sem (úgy tudom 1 évre lehet kérni). Gondolom az APEH nem várja meg, hogy eladjam, mert az több év is lehet. Pláne a jelenlegi helyzetben. Mi van ilyenkor? Elveszik az örökségem, és fillérekért elárverezik?
2008. nov. 14. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
eladni nema dhatod míg a hagyatéki tárgyalás nem zárul le, vagy is míg az illetéket nem fizeted ki. ilyenkor kölcsönt vehetsz fel a cégre. ennyi. gondolom egy ekkora cégnek van ügyvédje, szóval hozzá fordulj. Lehet nem is te leszel az örökös. nincsenek tulajdonos társak? részesedések? stb.. fordulj a cég ügyvédjéhez. igaz még apukád meg sem halt, ha már a reménysincs a gyógyulásra is elég gáz már az örökségen gondolkodni.
2008. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: nem az örökségen gondolkodik, hanem a problémákon. Épp elég baj ez szegénynek.


Kérdező: Nagyon sajnálom az apukádat. Kitartást kívánok neked. Én úgy tudom, hogy ha nem tudod kifizetni, akkor ráterhelik pl. az örökölt ingatlanra, és ha el akarod adni, akkor kifizettetik. De ebben nem vagyok százas...

Kedvezményt tutira nem adnak, nekem is volt ilyen gondom anno. Senkit nem érdekel, hogy miből fizetsz, csak fizess.

2008. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igaz, még nem halt meg, de az orvos azt mondta, hogy készüljünk lelkileg. Kb. 2 hete van még. Nem kell azt gondolni, hogy a halála nem viselne meg lelkileg, de a kérdést az adózás témakörben tettem fel.
2008. nov. 14. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
irassa át még most a nevedre minden vagyonát,amit örökölnél és akkor nem kell fizetned
2008. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ajándékozási illeték van rá. Vagy adás-vételi szerződést kell kötni, abból megint adózni kell. Jól ki van ez találva, nehogy meg lehessen kerülni.
2008. nov. 15. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:
kevesebbet kell fizetned,mert az adásvételire akkora összeget írsz rá,hogy neked az után minél kevesebbet kelljen fizetned (szerintem)
2008. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!