Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bankkártyával fizetek és...

Ha bankkártyával fizetek és kérek áfás számlát, de náluk csak mondjuk készpénzfizetési számla van, akkor azt nem tölthetik ki?

Figyelt kérdés

Többször kaptam már így, de volt aki mondta, hogy ezt így nem adja ki nekem (a számlát), mivel kártyával fizettem.


Ilyenkor mi van? Vagy ez hogy van? Aki ért hozzá, vagy képben van, annak a válaszát szívesen várom. :)



2019. aug. 2. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha számlát kérsz akkor kötelező számlát adni.

A legtöbb számlánál van olyan rész ahova be kell írni a fizetés módját (kp, átutalás, stb.).

A lényeg: kötelesek számlát adni ha kérsz, nem mondhatják, hogy nem adnak számlát mert nem kp-val fizetsz.

2019. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szóló válaszát.
2019. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kp egyszerűsített számlát is ki kell adja, ha kártyával fizetted, akkor is.

Ebben az esetben a kereskedő példányát hozzá tűzik, és a könyvelésen tudják, hogyan rögzítsék.

Csak kifogás, hogy így nem adhatja ki.

2019. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!