Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az érdekelne engem hogy a...

Az érdekelne engem hogy a munkáltatóm nem fizeti utánnam a járulékot, tavaly elmaradt 2 hónap az idelYi még nincs fizetve és már augusztus van. Le számolhatok igy bármikor?

Figyelt kérdés

2019. aug. 2. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Be vagy egyáltalán jelentve? És ha igen milyen minőségben? Ott kell hagyni az ilyen helyet, sőt fel is lehet nyomni a NAV-nál. Bármikor elmehetsz onnan így.
2019. aug. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve rendesen. De a járulékot viszont nem fizeti.
2019. aug. 2. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy ő nem fizeti, téged nem érint.
2019. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mért ne érintene? Levonja tőlem ő viszont nem fizeti be hanem zsebre rakja. Megdolgozom én azért is.
2019. aug. 2. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert az a pénz nem neked jár, hanem az államnak. Tőled levonta, a nettót megkaptad.

Majd az állam bevasalja rajta, téged nem érint a befizetése, ha tőled levonta.

2019. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó komoly elképzelés csak a kérdező szenved egy balesetet beteg lesz beviszik a kórzházba orvost hívnak fizetheti zsebből . Aztán hogy utólag a tróger maszekon be lehet e ezt hajtani kėtséges .....
2019. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogy fizeti zsebből.


1. soha nem számított, fizetve van-e a járulék, bevallás a lényeg (egbizt ellátásnál, nyugdíjnál is, a törvényben is benne van ráadásul)

2. akinek rendezetlen a jogviszonya, azt is ellátják, és a jogviszonyt kell rendezni, nem az ellátást kifizetni.

2019. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem fura, hogy ha bevallotta akkor a nav hogy nem kereste még rajt a tavalyit se. Márpedig az inkasszó elég hatásos tud lenni. Ha be se vallotta akkor feketén vagy ott.
2019. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen lutri, mit inkasszóznak. (Egyébként kíváncsi vagyok, ugyan honnan tudja a dolgozó, hogy nincs befizetve)
2019. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A dolgozó béréből levont járulék, adó az államot illeti. A munkáltató oda köteles befizetni.

Onnantól kezdve, hogy a munkáltató levonta a dolgozójától a kötelező járulékokat, SZJA előleget készfizető kezesként felel érte.

Ez annyit jelent, hogy nem a dolgozón fogják bevasalni, ha a munkáltató nem fizeti tovább az államnak. Az a munkáltató tartozása lesz, a munkáltató adófolyószámláján tartják nyilván a cég neve alatt. Mindig a cégtől fogják követelni, és adott esetben a cég bankszámlájáról inkasszálják le az összeget is.


A dolgozót ilyen esetben hátrány nem érheti.

Az orvosi ellátásnak meg különösen nincs ebben semmiféle szerepe, a dologhoz sehogy nem kötődik.

Akinek van munkaviszonya (gondolom az van a kérdezőnek), az biztosítottnak számít, tehát érvényes TAJ-számmal rendelkezik, akinek az egészségügyi ellátásra jogosultsága a munkaviszonnyal fennáll. Nem fizetsz az orvosnál semmit, csak azt, amit mindenki másnak is fizetnie kellene.


"Le számolhatok igy bármikor?"


A munkaviszonyodat (ha nem határozott idejű) bármikor felmondhatod indoklás nélkül, nem kell hozzá olyan eset, hogy - szerinted - a munkáltatód nem fizeti be a saját adótartozását.

2019. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!