Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan igenyelhetem vissza az...

Hogyan igenyelhetem vissza az afat?

Figyelt kérdés
Epitkezesben vagyok, es nagyon sok anyagot kell vasarolnom, en mint fizikai szemely vissza igenyelhetem az afat, ha igen hogyan?

2019. aug. 2. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy fizikai személy?
2019. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallalkozo!
2019. aug. 2. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaa. Azt hiszem, természetes személynek mondják, de mindegy is.

Csak úgy magánemberként nem igényelhetsz vissza áfát. Mindegy, hogy építkezés, vagy új konyhabútor, vagy 3 kifli, az áfát ki kell fizetni.

2019. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. De ha vállalkozó vagy akkor sem úgy működik hogy bemész az ÁFA hivatalra és visszafizetnek neked minden áfát.
2019. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, jó, hogy megint az jött előbb, akinek gőze nincs róla.


Kérdező, igen, max 5 milliót lehet visszaigényelni, vannak feltételek. Adó-visszatérítési támogatásnak hívják, most hirtelen az ERSTE oldalán találtam róla tájékoztatót.


[link]

2019. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!