Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaviszony megszűnése...

Munkaviszony megszűnése esetén az egészségügyi szolgáltatási járulék 15 napos bejelentési határideje mikortól számítódik?

Figyelt kérdés
Augusztus 9.-én fog megszűnni több éves munkaviszonyom, amely után 45 napig passzív jogon is rendezett a TB-m. Ezt akkor a munkaviszony megszűnésétől számított 15 napig (augusztus 24.-éig) kell jeleznem a NAV részére, vagy a 45 nap lejártától számított 15 nap a határidő? (Aláírt új munkaszerződésem már van szeptember 2.-tól, tehát fizetnem nem kell ez alapján, de be kell jelentenem ettől függetlenül ezt az időszakot?)
2019. aug. 3. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem kell bejelentened semmit. Igazából nem is bejelenteni, hanem bejelentkezni kell egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, amire a 45 passzív napot követően 15 napod van. De neked így semmi dolgod.

(Azt tudod, hogy álláskeresésit is igényelhetsz? Persze van, aki nem cigánykodik ezzel, de hátha csak nem gondoltál rá.)

2019. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval mindenben, abban is, hogy a Te esetedben nem kell bejelentkezned eü. szolg. járulék fizetésre.
2019. aug. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Az álláskeresésire nem gondoltam, de a hivatali ügyintézéseket nagyon utálom, és rég is voltam már hosszabb szabadságon, szóval azt a két állás közti pár hetet már majdnem tele is szerveztem mindenfélével, munkaügyi központ látogatás(oka)t inkább kihagyom.

2019. aug. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!