Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha most kilépek a munkahelyemr...

Ha most kilépek a munkahelyemről meddig van tb-m?

Figyelt kérdés
Kezdhetek holnap másik melóhelyen úgy, hogy a papírjaimat még nem kaptam kézhez? (Központba küldenék aláírásra) illetve, ha több szabit vettem ki mint ami részarányosan járna levonják vagy ki kell fizetnem, ledolgozni?
2019. aug. 8. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Felmondás után 45 napig van még TB-d, ha nem is regisztrálsz a munkaügyi kp-ba. Ha meg regisztrálva vagy addig van TB-d amíg kapod az álláskeresési segélyt.

Ha több napot vettél ki mint lehetett volna, nincs joguk levonni a béredből, régen még lehetett, de most már nem. Ellenkező esetben mehetsz a munkaügyi felügyelőséghez.

Kezdhetsz másik munkahelyen, ha ki lettél jelentve, a papírjaidat, meg megkapod majd később.

2019. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fixen 45 napig vagy még biztosított felmondás után. Attól függ, hogy mennyi ideig voltál bejelentve a munkahelyedre.
2019. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megszűnése esetén utána még annyit napig nem kell fizetned magad után eü. szolg. járulékot, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt, de maximum 45 napig.


Tehát ha a most megszűnt munkaviszonyod csak 31 napig állt fenn, akkor utána 31 napig vagy "passzív" jogos (nem kell alatta fizetned magad után járulékot). Ha

pedig mondjuk 3568 napig állt fenn, akkor utána 45 napig van passzív jogod, mert ez a maximum.


"Túlüdülést" nem vonhatnak vissza, nem dolgoztathatják le.


"Kezdhetek holnap másik melóhelyen úgy, hogy a papírjaimat még nem kaptam kézhez? "

Semmi nem tiltja, majd ha megkaptad a papírjaidat, utólag benyújtod az új munkahelyeden.

2019. aug. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!