Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem mindennapi kérdés -...

Nem mindennapi kérdés - alanyi mentésként számlázás USA-ba működik?

Figyelt kérdés

Lenne egy potenciális munkám, de a szolgáltatás igénybevevője amerikai állampolgár. (saját neve a "cégnév", olyasmi lehet mint az egyéni vállalkozó itt gondolom)


- ha jól gyanítom, nem olyan egyszerű hogy kiszámlázom az összeget a külföldi címre AAM-ként és kész is


- interneten gyorsan rákeresve homályos infókat láttam, de olyasmi is szembejött, hogy ilyenkor mindenféle plusz bevallás, közösségi adószám igénylés stb-nek kell történnie


- remélem nem az a legjobb megoldás, ha elengedem a munkát (vagy ezt kellene tennem?)


(könyvelőm van, csak szabadságon van és habár lehet írni neki most is, örülnék, ha okosakat tudnék kérdezni Tőle, hogy ne zavarjam annyira :)


Köszönöm, ha tudsz segíteni. További szép napot kívánok :)


2019. aug. 13. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:

En eloszor is megprobalnam megkeresni a neten a ceget. Ne felj, nincs olyan nagyon sok, ha a sarki kis cipojavito ceget is beleveszem, akkor minden allamban kb 10 millio. A kereses leszukitheto, ha o hajlando megadni a pontos cimet, telefonszamat. Ha ad egy cimet-telefonszamot, akkor ellenorizd le. A telszamot ird be a gugli keresojebe ilyen formaban (xxx) xxx-xxxx - ha a gugli nem adja ki egeszen pontosan ugyanazt a nevet, amit o megadott neked, az tobb mint gyanus - az uzleti telefonszamok nem szoktak titkosak lenni. Aztan ellenorizd le a cimet, a google terkepet hasznald es nezd meg street view modban is - konnyen megtortenhet, hogy egy kukoricafoldet fogsz latni.


Nem tudom, milyen munkat ajanl, de legy ovatos. Azt, hogy "en amerikai allampolgar vagyok", azt barki mondhatja. Ne felejtsd el, en meg Jordania kiralya vagyok. :D


A csalas ugy mukodik, hogy fizetes gyanant kuld neked egy fake csekket, aminek - meg, ha igazi is lenne - tobb nap a bevaltasi ideje. De o, amikor visszajelzel, hogy megjott a csekk, akkor ket nap mulva rad ir, hogy legyszives kuldj vissza neki X penzt a Western Unionon keresztul, mert valami tevedes/baj/akarmi tortent. Te elkuldod, a csekk fake, szoval ingyen dolgoztal, es meg te fizettel neki.


Amugy itt (az USA-ban) szamla az, amin szerepel az, hogy mit csinaltal, mennyiert, mikor, es rajta van az ugyfel neve es adatai, meg a tied. Ha akarod, irhatod akar egy ures A4-es lapra kezzel is (manapsag mondjuk ciki, de amugy ervenyes lenne), de a legtobb kis szolgaltato egy excel tablazatra rair mindent es annyi. Az adohivatal itt nem bunosnek nezi az allampolgarokat.


Igazabol nem tudom, mit jelent magyar viszonylatban az "AAM" es a "alanyi mentésként számlázás", de remelem, mindenekelott leellenorzod, kinek fogsz dolgozni (vagy nem).

2019. aug. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ferjem szokott dolgozni Angliaba meg Ausztraliaba, egyszer egy olasznak is, email csatolmanykent elkuldte az estimated szamlat PDF formaban, es kikototte, hogy 25%-t elolegkent el kell kuldenie PayPalon vagy Kozvetlen banki utalassal. A vegen szolt, hogy kesz amit kert az ugyfel, es elkuldte a vegleges szamlat, levonva a mar megkapott 25%-ot. Amikor megerkezett a penz, akkor elerhetove tette a cuccot. Sosem volt belole gond.

Viszont volt "ugyfel", aki nem akart sem paypallal fizetni, sem banki atutalassal, sem Western Unionnal, csak csekkel, hat az a munka nem lett elvallalva.


Legy ovatos!

2019. aug. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Közössögéi adószámot neten megigényled, illetve a könyvelőd. A többi meg úgyanúgy, mint eddig.
2019. aug. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye áegvan, hogy az usa nem közösségi ország?
2019. aug. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem megvan, és elvileg itt se kéne, de a Nav nem mindig így látja. Nincs plusz költség, így nem rossz ha van. Így az EU adószám keresőben előbb be tudják azonosítani, mint a magyar rendszerben.
2019. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!