Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi adótartozástól...

Külföldi adótartozástól mennyire kell tartani?

Figyelt kérdés
Barátom évekkel ezelőtt dolgozott egy ideig Hollandiában. Most kapott egy levelet, amelyben felszólítják egy 750 eurós adótartozás kifizetésére és egy sárga csekket is mellékelnek. Szerinte ezzel csak akkor lenne gond, ha újra Hollandiában akarna dolgozni.......
2019. aug. 16. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán behajtás lesz belőle. És akkor sokkal többet kell majd fizetni.
2019. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hogyan hajtjak be?
2019. aug. 16. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megtalálták, akkor onnantól sima ügy a behajtás. Létezik ugyanis egy olyan, hogy Európai fizetési meghagyás, ami az országokon átívelő tartozások beszedését biztosítja. Ha nem fizeti be a csekket, akkor sokkal, de sokkal többet kell majd később fizetnie, mert a végrehajtó díját és a kamatokat is rá fogják verni.

Külföldön nem lacafacáznak az adócsalással sok év múlva is behajtják.

2019. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elözö írta, vagy most fizeti a 750 Eurót, vagy fél év múlva ennek akár tizszeresét is.
2019. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Mivel az EU-n belül van.


Én Németországban dolgoztam, és amikor hazajöttem pont ezért rendeztem el mindent, mert sokan mondták, hogyha nincs elrendezve akkor pár hónap alatt több ezer eurós adósság is összejöhet amit ugyan úgy behajtanak rajtad itthon mint kint.

2019. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*Pont múltkor volt egy kérdés az egyik csoportba egy srác tette ki, küldtek neki fizetési felszólítást Németországból, nem tudom, hogy hány hónap után, de valami 5-6000 Eurónyi tartozása gyűlt össze mivel nem mondta le az egészségügyi biztosítását. Tehát behajtják ez biztos.


Viszont, ha egészségbiztosításról van szó akkor, ha itthon fizeti a TB-t és ezt visszamenőlegesen igazolja akkor elengedik, Németországban legalábbis így van, szerintem Hollandia sem szívat feleslegesen.

2019. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
EU-n belül behajtják. Próbálkozhattok megúszni, de akkor majd nem 750 € lesz a bünti. Hanem jóval több. Nem tudom minek kell jó magyar szokás szerint okosban megoldani.
2019. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tetézi a helyzetet, hogy nem is nagyon vagyunk otthon ebben....Leforditottuk a levelet, de a csekken egy sorban nem értem, miért áll ott, hogy "Zorgtoeslag 2010", amit én úgy értelmeztem, hogy valamilyen adóvisszatérítés. Lehet, hogy valami ilyesmi miatt gyűlt össze ez az összeg? De 2010ben még nem is dolgozott ott.....
2019. aug. 16. 21:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Illetve a levelben nem irnak semmi határidőt
2019. aug. 16. 22:01
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Lépjetek be facebookon holland magyarok csoportjába, fényképezzétek le és töltsétek fel, és kérjetek segítséget, 10 percen belül mindent tudni fogtok.
2019. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!