Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozás megszüntetése...

Vállalkozás megszüntetése helyes volt e így?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt indítottam egy pénzügyi vállalkozást. (bankhoz, egyéni vállalkozónak kellett lenni.) a könyvelővel ugxfelkapun keresztül intéztuk az indítás. Azt momdta, amíg nincs jövedelem ebből, addig ne legyek KATÁS.

Bevallást sem küldtem semmiről, elvégre még odáig el sem jutottam. Semmi bevétel nem volt, csak papíron létezett eddig a vállalkozás.

Magánügy miatt a kovetkezo hónapban még kellett szuntetnemva vállalkozásokat. A könyvelő árat nem tudtam nélkülözni akkor. És még pár hónapig. Ugyanis elvesztettem a munkahelyemet.

Ezért a vállalkozás megszüntetése annyi volt, hogy ugyfelkapun beleptrm,. És megszuntettem. Később rá is néztem, láttam is hogy még van szuntetve.


Azóta az ügyvédet nem kerestem, nem igazán volt hozzá pofám a hallgatás után. Ő sem keresett, csak dobott egy smst hogy a a vállalkozásom él(itt nem tudom hogy most mi van, tényleg él e, vagy csak mivel nem tud róla hogy még szüntettem..) nem tudja, csinálom e még

És hogy nem küldtem neki bevallásokat amiért buntethetnek.


Ez SMS óta nem hívtam még fel.

Egy ismerős szerint nem is kell mert meg van szuntetve. De mielőtt felhivom megerdeklodom, hogy szerintetek is rendben van ez így? Vagy a nyakamba varrhatnak valami büntetést?


2019. aug. 17. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyszerűbb lenne, ha bemennél a NAV-hoz és ott tisztáznád a dolgokat.
2019. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ott mit mondjak? Mivel fordulok hozzájuk?
2019. aug. 17. 18:52
 3/5 Pupusz ***** válasza:
Azzal, hogy te megszüntetted ügyfélkapun a céget és nézzen utána, hogy valóban meg van-e szüntetve és adjon róla igazolást, ha igen. Ha nem, akkor pedig meg akarod szüntetni.
2019. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lett volna több bejelentési kötelezettséged, lett volna bevallási kötelezettséged, bevallásonként 500e lehet a bírság.
2019. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, nem elég csak a webes ügysegéden be-kijelentkezgetni. Önkormányzat, kamara a minimum, és szja-s vállalkozóként a navhoz is be kell jelentkezni külön, valamint havonta bevallást adni (akár nullával). Valamint záráskor be kell adni a megszűnő bevallásokat is több helyre. Hozzám is rengeteg ügyfél jött azzal, hogy ezekben segítséget kérnek, mert nem is tudták, hogy ennyi féle kell. Minél előbb nézz utána a történteknek, mert eléggé megütheted a bokádat.
2019. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!