Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kit terhel a felelőség?

Kit terhel a felelőség?

Figyelt kérdés

Megrendelőnek készítettem webalkalmazást, ahol nagyszámú felhasználó adat bekérése történik, illetve bankkártya adatokat is tárolunk. Árak is meg vannak jelenítve az oldalon.


Felhívtam a megrendelő figyelmét, hogy szűkség lenne adatvédelmi szabályzatra, illetve szerintem (de ebben nem vagyok biztos) az árak megjelenítésére is engedély kell a NAV-tól. De a megrendelő ezt nem veszi figyelemben.


Külön szerződésben nem térünk ki erre, csak a projekt megvalósítására. Félek, hogy egy esetleges incidens (pl.: adatszivárogtatás, oldal hackelése, nav bejelentés) ügyfél átterheli rám a felelősséget mint megvalósítóra.


Éppen ezért milyen lehetőséget javasolt, hogy biztosítsam magam ilyen téren? A domain a megrendelő nevén van ez számít valamit? Illetve jogszabály szerint tényleg terhel ilyen téren engem bármi felelősség?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



2019. aug. 17. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
A kártyás gányolásért megütheted a bokádat. Senior fejlesztő vagyok 10+ évnyi tapasztalattal, de nem vagyok hajlandó 2 szereplős fizetést csinálni, csak 3 szereplőset. Nagy a kockázat, nagyon komoly biztonsági előkészületeket igényelne. Mit tettél ennek az érdekében?
2019. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pupusz ***** válasza:
80%
Szerződésben, vagy utólag ennek mellékletében fontos lenne kitérni erre és pontosítani. Továbbá jogászt megkérdezni, hogy egyáltalán jogeszerű-e ilyet szerződésbe foglalni és leprogramozni, nincs-e szabályozva ez a kérdés jogilag. Ha igen, akkor hivatkozni a mellékletben a jogaszabályra, de ezt ügyvéd készítse elő, ne ti magatok! Ha ezek nincsenek és visszaél az ügyfél az általad leprogramozott dolgokkal, vagy feljelentik, akkor rád tud mutogatni és téged is elővesznek.
2019. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!