Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha fordítócégnél alkalmazottké...

Ha fordítócégnél alkalmazottként vállalok munkát, az tényleg vállalkozásnak minősül? És tényleg 100 ezret kell fixen adózni utána havonta?

Figyelt kérdés

Elnézést ha sületlenség, csak engem ezzel riogatnak. Az van, hogy találtam egy fordítóirodát, akiknél tudnák otthonról dolgozni, jelentkeztem, ugyan még nem válaszoltak, de reménykedek, hátha.

Erre még egy nap sem telik el, már elkezdtek szüleim riogatni vele hogy kisvállalkozóit kell hozzá kiváltani, meg több lesz az adó mint amit összesen megkeresek, mert 100 ezer forint fixen havonta a befizetendő adó, meg ilyenek. Teljesen elvették a kedvemet, pedig annyiról van szó hogy egy fordítóiroda küldözgetné nekem a cuccost, amit lefordítok/lektorálok, visszaküldöm és fizetnek utána.

Ez tényleg egyéni vállalkozásnak minősül, ráadásul tényleg 100 ezer minden hónapban a fix adózás utána (mikor jó eséllyel nem is keresek majd annyit, vagy éppen csak)?

Csak azért kérdezem, mert ugyanígy szüleim anno mikor a YouTube bevételeket elkezdtem kapni a videók után még 2 éve, akkor is rögtön riogattak meg kongatták a vészharangot hogy itt is százezreket kell majd tejelnem meg nem is keresek majd meg annyit meg stb. aztán kiderült hogy amúgy 10%-át leadózom annak a kevés pénznek mint egyéni tevékenység, lekönyveltetem és kész. Így érthető módon most sem hiszek ennek feltétlenül, inkább olyanok véleményére lennék kíváncsi akik értenek ehhez vagy csináltak/csinálnak ilyet.

Tehát ha engem alkalmaz egy fordítóiroda rugalmas fordítói munkára, akkor azzal én tényleg egyéni vállalkozó leszek? Eddig azt hittem az az egyéni vállalkozó aki céget/vállalkozást alapít, nem az akit alkalmaz egy másik cég időszakos munkára...



2019. aug. 17. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy fordító cég küld Neked munkát, még nem leszel náluk alkalmazott.

Mivel nem tudjuk, van-e valamilyen főfoglalkozásod vagy nappali tagozatos diák vagy, stb - így az adózásra sem lehet pontos választ adni.

Amúgy a fordítóirodák valóban vállalkozókat szeretnek alkalmazni, mert akkor nincs gondjuk az adózással.

2019. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most végeztem egyetemen, egyelőre munkanélküli vagyok szóval ez lenne az egyedüli munkám.
2019. aug. 17. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"...találtam egy fordítóirodát, akiknél tudnák otthonról dolgozni, jelentkeztem, ugyan még nem válaszoltak, de reménykedek, hátha."


Mivel nem tudjuk, hogy milyen jellegű megállapodást fogtok kötni (jogviszony jellege ismeretlen), ezért az adózás/járulékozás kérdése is addig kétséges.


Általában MEGBÍZÁSI JOGVISZONYBAN működnek az ilyen jellegű munkák, és a belőle származó jövedelem ÖNÁLLÓ TEVÉKENYSÉGBŐL SZÁRMAZÓ JÖVEDELEMNEK minősül.


Üzletszerű tevékenység végezhető adószámos magánszemélyként, valamint egyéni vállalkozás formájában is.

Adószámos magánszemély nem minden formában tud működni, mivel az állam nem csak adó, hanem járulékbevételt is elvár, tehát akit csak lehet, belekényszerít az egyéni vállalkozási formába.

Adószámos magánszemélyként általában szellemi munka végezhető, de nem mindegy, hogy van-e másik jogviszony mellette, ami által az államilag elvárt járulékbevétel teljesülni tud. Ha lenne, nagy valószínűséggel sima adószámos magánszemélyként végezhetnéd, és kizárólag a bevétellel szemben elszámolható költségek levonása után megmaradt jövedelem után kellene adóznod. De ez jelen pillanatban csak feltételezés.


Én azt mondom, mivel nem lesz semmilyen más jogviszonyod az általad vázoltakon kívül, érdeklődd meg ezt a dolgot az adóhatóságnál, mivel eleve ők adják meg az "engedélyt" (adószámot képeznek) a folytatandó tevékenységekre. Csak tudják rá a választ... :)

2019. aug. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudnák



Remélem, a célnyelven jobban tudsz, mint magyarul.

2019. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legvalószínűbb, hogy Katásan foglalkoztatna a cég, az mindennel együtt kb 70/hó.
2019. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-nek

A KATA min. havi befizetendő adója főállásban 50 ezer ft. Ha magasabb járulékalapot kíván (táppénz, stb.), akkor fizethet 75 ezret is, de az 50 a kötelező.

2019. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6os, ezt én is tudom, köszönöm. Beleszámoltam iparűzési adót, kamarai díjat, könyvelőt, ezért írtam, hogy "mindennel együtt".
2019. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!