Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezek szerint nincs TB tartozás...

Ezek szerint nincs TB tartozásom, illetve nem is aktív? (Ügyfélkapu)

Figyelt kérdés

13 éves koromban külföldre költöztünk, de nem tudom, hogy egyáltalán le lett ez jelentve. A magyar lakcímemről is idén jelentkeztem ki, mivel pont Magyarországon voltam. 19 éves vagyok, jelenleg is külföldön élek, egyetemre járok. Megfordult a fejemben, hogy esetleg a 18. születésnapom óta számlázzák nekem a TB-t, így ügyfélkaput is elintéztem, hogy tudjam követni.


Az eBEV portálon keresztül lekértem ezeket:

-Egészségbiztosítási Alapot megillető járulék - 124

-Késedelmi pótlék - 138


Az oldal frissítése után meg is lett az eredmény pdf-ben, és mindkét helyen ezt írja ki:

Adószámla - Kivonat (cím)

(Pár adat, régi magyar lakcímem, könyvelési azonosító, időszak stb)

"Nincs a feltételnek megfelelő tétel az adatbázisban!"


Ez azt jelenti, hogy nincs TB tartozásom, nem is lesz, és jelenleg nem is aktív a TB-m, igaz?

Van még más mód is, hogy ezt biztosra vegyem ügyfélkapun keresztül?



2019. aug. 20. 14:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamint nekem nem kell olyan dolgokkal foglalkoznom, hogy adóbevallás, igaz?
2019. aug. 20. 14:17
 2/3 anonim ***** válasza:

A magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgár, ha nem számít a tb. törvény szerint biztosítottnak, és más módon sem mentesül (nyugdíjas stb.) az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól, akkor köteles maga után fizetni a havi járulékot itthon.


Neked nem írtak elő (eddig) járulékot, azt nem tudhatjuk, hogy miért nem.

Lehet, hogy annak idején a szüleid minden hivatalos utat betartva költöztek külföldre, és azért.

Lehet, hogy azért, mert nem bukott ki, hogy azóta felnőtt lettél, és mégsem vagy "biztosított" Magyarországon, stb.


Viszont az sem kizárt, hogy már nem is lesz ilyen jellegű intézni valód, mivel kijelentkeztél a magyarországi lakcímedről.


Az okos döntés volt, hogy nyitottál ügyfélkaput, mivel egyszerűbben megtalálnak, ha valaha is egyeztetni akarnak Veled. Majd jelentkezik a NAV, ha problémája akad. Egyébként minden ilyen helyzetben előtte egyeztetnek, csak utána írják elő - határozattal - a tartozást. Ha az egyeztetés által nem is kell előírni, akkor nem fogják.


Tehát nyugalom...

2019. aug. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bevallás:

Akkor kell készítened itthon, ha van ITTHONRÓL származó adóköteles jövedelmed. Ha nincs, akkor nem kell.

2019. aug. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!