Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincs munkám és a tb-t sem...

Ha nincs munkám és a tb-t sem fizetem és nem is veszem igénybe a komoly társadalom "biztosítást" akkor tartozni fogok a navnak?

Figyelt kérdés
Egyébként az évek alatt kevésszer dolgoztam és amikor nem volt bejelentett munkám nem is fizettem magamtól soha a tb-t és nem is mutatta a nav,hogy van tartozásom. Meg is néztem és minden rendben volt. Társadalom biztosítás ez az igaz. Biztosítják a társadalmat arról,hogy rövid időn belül bele fog dögleni a rabszolgaságba.

2019. aug. 22. 23:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Igen, tartozni fogsz. Amikor majd újra bejelentkezel (pl. dolgozni fogsz bejelentve), akkor látják, hogy jééé hát te eddig nem fizettél.

Ha szerencséd van, akkor nem veszik észre.

Ha nincs szerencséd, akkor más most is van tartozásod, csak még nem szóltak róla.

Jobb ha most fizeted be, mint akkor amikor kiderül, hogy több évnyit kell utólag befizetni.

2019. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De lekértem és a nav küldött nekem jelentést,hogy van e tartozásom és minden oké volt. En nem is mentem orvoshoz amikor nem volt tb-m amikor dolgozok akkor automatikusan fizetem...
2019. aug. 22. 23:47
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak akkor kell fizetni, ha orvoshoz mész. Ha életed végéig nem mész orvoshoz is KÖTELEZŐ fizetni. Lehet panaszkodni, de azért megnézném, hogy amerikába hogy boldogulnál, mikor milliókba kerülne ugyanaz, ami itt ingyenes :)

Szóval igen, ki fogják utólag is számlázni neked

2019. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Igen fogsz, lehet hogy egy ideig nem veszik észre, de pontosan tudják.

Én így jártam.

Nem fizettem 7 hónapig, utána találtam munkát. Akkor elmentem a navhoz megkérdezni mekkora a tartozásom, kitöltöttem a kérvényt, megkaptam hogy semmi. Mindez kb 2-3 éve.

Most meg mikor autót vettem, csak úgy közölték, hogy nem irathatom a nevemre, amíg van tartozásom. Jah mondom koszbzmg meg ez a 120 rugós tétel pont kellett a kocsi vásárlás mellé...

2019. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tőlem kérhetik a a pénzüket stadionra nekem nincsen egy árva vasam sem. Soha nem is lesz se autóm se semmim.
2019. aug. 22. 23:56
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt mondja milliókba kerülne ugyanaz ami itt ingyenes. Itt pénzért sincs ellátás lelkem,honnan tértél ide a Marsról? :D
2019. aug. 22. 23:58
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

"Itt pénzért sincs ellátás lelkem,honnan tértél ide a Marsról? :D"


Jajj de ostoba vagy te jóisten :)

2019. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

#4 vagyok, most jut eszembe:

Az autó valamelyik illeték befizetéseket jelezte ugye a nav, hogy nem fog menni a tartozás miatt (nem tudom melyik, nem én intéztem)

Én ekkor szaladtam a navhoz, befizettem, kikértem a nyilatkozatot hogy tartozás mentes adózó vagyok. Kiállították kb 11:30-kor.


És 14:06-kor a kva navnak volt pofája elküldeni a korábbi tartozásomrol egy hátralék tájékoztatót, amit az előző 3 évben egyszer sem.

2019. aug. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7es ha te mondod :D


#4es hát ilyen a "rend"szer

2019. aug. 23. 00:10
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Biztos mi vagyunk a h.lyék, akiknek van ingatlanja, autója, élete és nem te, akinek semmije sincs :O
2019. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!