Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha pénzügy számvitel alapszako...

Ha pénzügy számvitel alapszakot elvégzem, a diplomával együtt megkapom a merlegképes könyvelői végzettséget is?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitel alapszakos hallgató vagyok, és már elvégeztem a pénzügyi-számviteli ügyintézői OKJs tanfolyamot.

Hamegszerzem a diplomát akkor van még valami teendők a mérlegképes könyvelői végzettseg felé, vagy ennyi és kész?

Valahol azt olvasom hogy ugyanúgy el kell végeznem egy tanfolyamot (OKJ) és ugyanúgy vizsgáznom kell.



2019. aug. 28. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

NEm kell elvégezned, de jelentkezni kell tanfolyamra és vizsgára is.

Úgy működik, hogy kiválasztod valamelyik sulit (érdemes azt, ahol leghamarabb lesz vizsga, mert csak akkor van bizottság, külön ezért nem rakják össze), jeletkezel, leadod a diplomádat. Majd felmentenek a modulzárók és a komplex vizsga alól, kiállítják a bizit. A komplex vizsga díját ki kell fizetni.

2019. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Még 2 kérdés, ahol csináltam az OKJ a szakközépsuli ahol érettségiztem, és ugye ott nekem mivel még a 2. lenne csak és kettő OKJ ingyenes. Ott is el lehet indítani ezt a folyamatot?

De nyilván ez a kevésbé fontos, mivel előbb le kéne diplomázni, meg eleve megszűnnek az OKJk és nem tudni mi lesz helyette az új törvényi szabályozásban. :(

2019. aug. 28. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Jogszabályváltozás miatt amennyiben 2017-ben vagy azt követően kezdted meg tanulmányaidat már NEM kaphatsz felmentést a vállalkozói mérlegképes könyvelői OKJ képesítés komplex vizsgája alól. Ennek megfelelően az amit fentebb írtak - ha 2017-ben vagy az után kezdtél - már nem igaz. Amennyiben 2017. előtt kezdted a képzésed, akkor a felmentési eljárással jogosult vagy a bizonyítványra, ennek díja kb. 60.000 Ft, és bármelyik vizsgaszervezőnél kezdeményezheted. A felmentéshez nem kell kiállított oklevél, a sikeres záróvizsga szükséges a felmentéshez (tehát ha pl. nincs nyelvvizsgád, ezért nem kaptál diplomát, akkor is megkapod a mérlegképest, ha sikerült a záróvizsgád.)
2019. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elkeserítő hír... Még abban reménykedek, hogy az új OKJ helyetti rendszer majd megengedni. Pont emiatt jöttem egyetemre és nem OKJ-t csináltam mégegyet, mert ez lefedi és megkaphatom vele. De hát ha nem lesz más akkor megcsinálom majd ami akkor lesz.
2019. aug. 30. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!