Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aliexpress rendelés - Vámolás...

Aliexpress rendelés - Vámolás következhet? Mi lesz a teendő?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy csomagot, amelynek értéke 17 euró, 19.99 dollár (Kb 5800 Ft)


Pár napja ebben a státuszban áll a csomag: Started customs clearance process

Magyar posta nyomkövetés alapján pedig: Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben, Nemzetközi Posta Kicserélő Központ.


Úgy tudom, hogy 22 euróra alatt nem vámoltatnak, de napok óta nem történik semmi.


Mire számíthatok? Meg fogják vámolni a csomagot? Ha igen, mi lesz a teendőm?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 29. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem feltétlen jelenti azt hogy megvámolják. Nem azt veszik figyelembe hogy milyen összeg van ráírva.
2019. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vámeljárás mindig van, az folyik most. Meg fogják állapítani, hogy adómentes és megy tovább, de ez sajnos sokáig tart.
2019. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Eddig csak apró dolgokat rendeltem Ali-ról, max ilyen 2.000 Ft értékben, ezért nem vagyok képben vele, még nem is láttam "Started customs clearance process" státuszt.


Egyébként egy okosóra van benne.

2019. aug. 29. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hegyekben állnak a csomagok, ezért idő mire sorrakerül. Nekem mostanában egy hónapon túl jönnek a cuccaim, ez 2 éve 2 hét volt a regisztrálatlan csomag is.
2019. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt már sajnos megszoktam, hogy a regisztrálatlan csomag akár 1 hónap. De ezzel nincs is baj. Ami nyomkövetéssel rendelkezik, az általában 2 hét alatt megérkezik és még soha nem vámoltak semmit.


Azért pörgök rajta most kicsit, mert az egyik ismerősöm 2 ásvány karkötőre 3.000 Ft vámot kapott, hiába mutatták be, hogy a karkötők darabja 500 Ft volt..

2019. aug. 29. 10:13
 6/9 fairi1 válasza:

nem lesz olyan nagy menet,bemutatod a bankkártyás fizetés igazolást vagy paypal, elküldöd screenshottal az Ali megfelelő részét. Így ezekkel tudod igazolni hogy 22 euro alatt van. Persze kitöltöd a megfelelő papirt.


Ha semmit nem nyújtasz be akkor hasra ütnek és kitalálnak egy árat és az alapján fogják. Könnyen lehet barátnőd nem adta nekik oda amit kértek és ráuntak és értékesnek nézték.


[link]

Összefoglaló elolvasása után minden kérdésedre lesz válasz.

Vámeljárás alá került küldemény esetén a teendők

Ezt olvasd el jól.

2019. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem túl biztató, hogy akkor is felszámíthatnak kb. 3.000 Ft-ot a folyamatra, ha amúgy nem is vámköteles a cucc. Ki van ez találva...


Közben pedig szeptember 5-ig lenne a szállítás. Reklamálni se fogok tudni, ha eddig ülnek a vámon rajta.

2019. szept. 1. 13:13
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ma hajnalban megváltozott a státusz a posta nyomkövetőben: Bejövő küldemény belföldi továbbküldèse. (Előtte: bejövő küldemény átvétele a kicserélőben)


Szerintetek megúszta a vámot? Vagy most mèg kaphatok majd értesítést ?

2019. szept. 3. 10:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikeresen megérkezett! Szerencsére fizetés nélküli lett a dolog. Köszi mindenkinek a segítséget! :)
2019. szept. 4. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!