Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelő elkérheti az ügyfélka...

Könyvelő elkérheti az ügyfélkapu adataimat?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozást szeretnék nyitni, így könyvelőhöz fordultam. Annyiban állapodtunk meg, hogy az okmányaim elküldése után ő el tudja indítani a vállalkozást. E-mailen keresztül továbbítottam a megfelelő okmányokat, majd válasz e-mailben jött, hogy szüksége van az ügyfélkapu adataimra is.


Megadjam neki, vagy ez nem szükséges könyvelőnek ilyenkor? Privát könyvelőről van szó.


2019. szept. 2. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunkbis el szokták kérni.
2019. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Megadhatod, de hosszabb távon érdemes lesz meghatalmazottként bejelenteni.
2019. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2019. szept. 2. 16:46
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is megadtam neki, mert állítólag általános szokás, meg hülye voltam, miután kirúgtam és az elbaszásait javítgattam a NAVban, a navos ügyintéző mondta, hogy ne csináljak ilyen hülyeséget többé, be kell jelenteni meghatalmazottnak
2019. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Vállalkozást indítani csak a tiéden tud, jogosan kéri.

Utána már adhatsz neki meghatalmazást az egyebekhez (nav, önkorm), de az ügysegédre nem lehet, ev indulás, szünetelés, új tevékenység, székhely, telephely változása csak az ev üfk-ján mehet.


Úgyhogy kéretik nem köpködni tudatlanul a könyvelőt.

2019. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
El szokták kérni, megadhatod.
2019. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, mivel Ő intézi a dolgaid
2019. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne add meg neki és csináld meg te
2019. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bak Norbert ***** válasza:
34%

Milyen az a privát könyvelő? :-)


Egyszerűbb, ha magad intézed a webes ügysegédet, neki meg egyke-t adjál és saját ügyfélkapu alatt adja be a bevallásokat. Ne menj bele olyanba, hogy a tied alatt, mert kész átverés show lesz a vége és a bizonyítási eljárás is nehezebb lesz, amikor jó eséllyel felelősségre vonás lesz az ilyen kókler könyvelés esetén.


Írjatok megbízási szerződést és lehetőleg legyen felelősség biztosítása, meg informáld le, hogy egyáltalán van e hozzá képesítése. Inkább gy normális könyvelő irodával szerződj le ahová be is tudsz menni ügyfélfogadási időben, ne a munka/nyugdíj mellett, otthoni szolgáltatásra fizess.


Ev- nem kötelezett könyvelési szolgáltatásra, de szeretnek ezzel visszaélni a kókler hokedli könyvelők, akik az ügyfél saját ügyfélkapuja alatt tolják be a cuccokat, mintha az ügyfél maga adogatná azokat be, mondván ez a szokás.

2019. szept. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!