Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ilyenkor hogyan van?

Van egy főállásom, itt frankón be vagyok jelentve.

Mellette meg bedolgozok egy másik cégnek is, hozzájuk is be vagyok jelenet e.

Most eltörtem a lábam, elmentem betegre, itthon fekszem.

A főállású munkahelyre nem tudok bemenni, a másikba viszont itthonról is be tudok dolgozni.

Ilyenkor hogy van?

Kapom a táppénzt egyik helyről, attól a másikról még jöhet a pénz rendesen?

2019. szept. 6. 14:36  Privát üzenet  

A válaszok
Igen, ez így működőképes és ami a legfontosabb legális is :)

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2019. szept. 6. 15:24 Privát üzenet

Az egyiken nem tudod ellátni a munkád, onnan táppénzt kapsz. A másikon el tudod látni, onnan fizetést kapsz.

Ennyi. Nem megy szembe törvénnyel.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2019. szept. 7. 07:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit lehet ilyenkor csinálni a fundamenta lakástakarékkal? (A többi lent)
Nagypapamnak eletbiztosiata volt (kedvezmenyezett a felesege). De sajnos mindketten meghaltak (nem egyszerre, elobb nagyapam de meg a hagyateki targyalasa sem volt meg) es utana...
Ilyenkor örüljek, hogy ingyen cipőm van, vagy lépni illene valamit?
Ha ebayen 19 órával a lejárat előtt töröltem egy licitet, amit az e-bay jóváhagyott egy e-mail, ben akkor van más teendőm az eladónak kell írni ilyenkor? Én voltam az egyetlen...
Apeh-ilyenkor mit tehetek?
Kell adóbevallást csinálnom, ha van EHO befizetési kötelezettségem? Egészségpénztár megszüntetésével keletkezett EHO fizetési kötelezettségem, ilyenkor kell adóbevallást...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!