Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2 éve vettünk egy lakást,...

Ha 2 éve vettünk egy lakást, és most eladjuk magasabb áron, kell - e a különbözet után adót fizetnünk, ha utána a pénzből épitkezünk, tehát egy másik házba fektetjük a pénzt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem kell
2008. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy ha ingatlanba fordítod a vételárat, akkor nem kell!
2008. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez biztos hogy nem kell?
2008. nov. 16. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem mostanában változott valami e körül? Nem akarok hülyeséget beszélni, de mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy már nem az számít, hogy ingatlanba fekteted-e, hanem az, hogy mikor vetted azt a házat, amit el akarsz adni. De nem biztos... Bocs.
2008. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

2008. január 1-től ez megváltozott, eltörölték a kedvezményt, tehát ha a vételtől számított 5 éven belül adsz el lakóingatlant, akkor sajnos kell utánna adót fizetni, hiába építesz vagy veszel másik lakóingatlant.

Egyébként úgy van hogy eladási árból levonod a vételárat, egyéb törvényi kedvezményeket és a maradék után kell adózni.

2008. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!