Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Miért kötelező TB-t fizetni?

Mi van, ha én nem akarom használni a rendszert, mert elegem van a magyar egészségügyből és bármi van, már évek óta magánba megyek? Miért nem mondhatom fel a TB-t, ha akarom?

szept. 13. 08:54  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Pl. azért, mert ha bármilyen baleset ér, akkor nem magánkórházba visznek, hanem államiba.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont szept. 13. 09:05 Privát üzenet
Mert még inkább összeomlana a rendszer.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/20Időpont szept. 13. 09:05 Privát üzenet
Megteheted, hiszem a munkaviszony megszűntetèsèt követően senki fog utánad Tb-t fizetni. Amúgy sem neked kötelező, hanem a munkáltatódnak.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont szept. 13. 09:32 Privát üzenet
3-as a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig van biztosítotti jogviszonya - utána, ha nem fizet, "ketyeg" a NAV-nál a TB tartozása, s egyszercsak kiküldi a NAV a borsos számlát. Szóval nem, nem teheti meg.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont szept. 13. 09:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pontosan, ahogy az utolsó mondja. Volt egy évem egyetem után, amikor nem csináltam semmit, meg külföldön is voltam időközben, a NAV meg állandóan cseszeget a csekkekkel. Ez idő alatt többször voltam orvosnál, de mindig magánban, és szívem szerint lemondanék a magyar egészségügyről. Nem azt érzem, hogy az én érdekem a csekkek befizetése. Ha műteni kéne vagy kórházba kerülnék, akkor lehet, hogy csak erre számíthatnék, de egyébként minden apróságra több hónapnyi a várakozási idő és szakrendelőben percekben mérhető a rámfordított figyelemmennyiség. Volt olyan, hogy elmentem egy nem hétköznapi problémával egy szakorvoshoz, aki ímmel-ámmal megvizsgált, feltett pár kérdést, szánt rám összesen talán 5-6 percet, majd elmentem magánba, és onnan a csávó alapos vizsgálat után elirányított ugyanannak a szakorvosnak a magánpraxisába, ahol 30.000 körüli összeget kellett fizetnem. Ezek után miért néz hülyének az állam és miért nem dönthetek úgy felelős felnőttként, hogy nem kérek ebből a rendszerből és ne küldjenek utánam csekkeket?

# 5/20Időpont szept. 13. 09:56 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Kérdésre válaszolva, azért mert A TÁRDSADALOMBIZTOSÍTÁS

KIADÁSAINAK FEDEZETE az

1997. ÉVI LXXX. TÖRVÉNY (TBJ.) van foglalva. :-)

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont szept. 13. 10:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hú, most aztán összeszartam magam, hogy törvénybe van foglalva. Mintha a törvényt nem lehetne megváltoztatni egy olyan országban, ahol évente újraírják az alkotmányt, mint a buszmenetrendet. Ez az egész tébé egy komcsi maradvány, ideje lenne már modernizálni. Szerintem kb. annyi az értelme, hogy a marinéniket Borsodban lélegeztetőgépen tartsa.

# 7/20Időpont szept. 13. 10:04 Privát üzenet

3-as a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig van biztosítotti jogviszonya -

Ööööö, nem. A biztosítási jogviszony a munkaviszonyával együtt megszűnik. Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága marad fenn.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/20Időpont szept. 13. 10:26 Privát üzenet

Tudod, kérdező, igazad is van, meg nem is.

Az egészségügy valóban már régóta kezd tönkremenni, nagyon sok jó orvos külföldre ment - szerencsére azért még itthon is vannak jó orvosok :-)

Amit leírtál jelenséget, annak az az oka, hogy a rendelőben egy délelőtt akár 40-50 beteget is el kell látnia az orvosnak, tehát egyszerűen MUSZÁJ pörgetnie a betegeket, ha mindenkit el akar látni - márpedig el kell látniuk. Egyre kevesebb az orvos (meg a nővér), egyre több a beteg.

Más: egészen addig én is "hőbörögtem", hogy miért kell TB-t, olyan sok adót fizetnem, amíg egyszer váratlanul kórházba nem kerültem és ott "élveztem" 2 hétig a vendégszeretetet :-) Nos, ez alatt a 2 hét alatt rádöbbentem, hogy azok a vizsgálatok (röntgen, CT, stb), amit végeztek, bizony nem 2 fillér ám!! Az alatt a 2 hét alatt kb. 1 éves adómat "szedtem vissza", azaz kb. annyit költöttek rám: gyógyszer, vizsgálatok, stb.

Szóval ezért. Sosem tudod, mikor lesz rá szükség (ne legyen, nekem sem volt hosszú-hosszú évekig.

De a lakást sem azért biztosítod, mert fel-felgyújtod a lakást, hanem azért, hogy ha EGYSZER valami nagy kár ér, legyen valamicske fedezet, még ha nem is mindig annyit adnak, amennyi a kár.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont szept. 13. 10:26 Privát üzenet
Jó, oké, nem pontosan írtam, 8-as, igazad van- de a lényeg, hogy 45 napig mehet orvoshoz.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont szept. 13. 10:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az egyszerűsített készpénzfizetési számlán a végösszeget betűvel is ki kell írni? Jogszabály szerint kötelező, nem kötelező? Eltérő véleményeket olvastam.
Segítség! Ha állami intézmény támogatást folyósít valahová, akkor arról kötelező számlát kiállítani?
Munkáltatói rendes felmondás esetén kötelező még fizetni a 30 napot?
Egy 2002-tes évjáratú osztrák,147lóerős Opel Vectrát kb mennyiért lehet lepapírozni, hogy minden rendben legyen vele?
Egy ingatlan után milyen kötelező adókat kell fizetni és milyen mértékben?
Hollandiába kötelező az adóbevallás? Az egyik könyvelő azt mondja igen a másik pedig hogy nem.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!