Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kötelező TB-t fizetni?

Miért kötelező TB-t fizetni?

Figyelt kérdés
Mi van, ha én nem akarom használni a rendszert, mert elegem van a magyar egészségügyből és bármi van, már évek óta magánba megyek? Miért nem mondhatom fel a TB-t, ha akarom?
2019. szept. 13. 08:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Pl. azért, mert ha bármilyen baleset ér, akkor nem magánkórházba visznek, hanem államiba.
2019. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert még inkább összeomlana a rendszer.
2019. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Megteheted, hiszem a munkaviszony megszűntetèsèt követően senki fog utánad Tb-t fizetni. Amúgy sem neked kötelező, hanem a munkáltatódnak.
2019. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
3-as a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig van biztosítotti jogviszonya - utána, ha nem fizet, "ketyeg" a NAV-nál a TB tartozása, s egyszercsak kiküldi a NAV a borsos számlát. Szóval nem, nem teheti meg.
2019. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Pontosan, ahogy az utolsó mondja. Volt egy évem egyetem után, amikor nem csináltam semmit, meg külföldön is voltam időközben, a NAV meg állandóan cseszeget a csekkekkel. Ez idő alatt többször voltam orvosnál, de mindig magánban, és szívem szerint lemondanék a magyar egészségügyről. Nem azt érzem, hogy az én érdekem a csekkek befizetése. Ha műteni kéne vagy kórházba kerülnék, akkor lehet, hogy csak erre számíthatnék, de egyébként minden apróságra több hónapnyi a várakozási idő és szakrendelőben percekben mérhető a rámfordított figyelemmennyiség. Volt olyan, hogy elmentem egy nem hétköznapi problémával egy szakorvoshoz, aki ímmel-ámmal megvizsgált, feltett pár kérdést, szánt rám összesen talán 5-6 percet, majd elmentem magánba, és onnan a csávó alapos vizsgálat után elirányított ugyanannak a szakorvosnak a magánpraxisába, ahol 30.000 körüli összeget kellett fizetnem. Ezek után miért néz hülyének az állam és miért nem dönthetek úgy felelős felnőttként, hogy nem kérek ebből a rendszerből és ne küldjenek utánam csekkeket?
2019. szept. 13. 09:56
 6/20 Bak Norbert ***** válasza:
34%

Kérdésre válaszolva, azért mert A TÁRDSADALOMBIZTOSÍTÁS

KIADÁSAINAK FEDEZETE az

1997. ÉVI LXXX. TÖRVÉNY (TBJ.) van foglalva. :-)

2019. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hú, most aztán összeszartam magam, hogy törvénybe van foglalva. Mintha a törvényt nem lehetne megváltoztatni egy olyan országban, ahol évente újraírják az alkotmányt, mint a buszmenetrendet. Ez az egész tébé egy komcsi maradvány, ideje lenne már modernizálni. Szerintem kb. annyi az értelme, hogy a marinéniket Borsodban lélegeztetőgépen tartsa.
2019. szept. 13. 10:04
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

3-as a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig van biztosítotti jogviszonya -


Ööööö, nem. A biztosítási jogviszony a munkaviszonyával együtt megszűnik. Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága marad fenn.

2019. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, kérdező, igazad is van, meg nem is.

Az egészségügy valóban már régóta kezd tönkremenni, nagyon sok jó orvos külföldre ment - szerencsére azért még itthon is vannak jó orvosok :-)


Amit leírtál jelenséget, annak az az oka, hogy a rendelőben egy délelőtt akár 40-50 beteget is el kell látnia az orvosnak, tehát egyszerűen MUSZÁJ pörgetnie a betegeket, ha mindenkit el akar látni - márpedig el kell látniuk. Egyre kevesebb az orvos (meg a nővér), egyre több a beteg.


Más: egészen addig én is "hőbörögtem", hogy miért kell TB-t, olyan sok adót fizetnem, amíg egyszer váratlanul kórházba nem kerültem és ott "élveztem" 2 hétig a vendégszeretetet :-) Nos, ez alatt a 2 hét alatt rádöbbentem, hogy azok a vizsgálatok (röntgen, CT, stb), amit végeztek, bizony nem 2 fillér ám!! Az alatt a 2 hét alatt kb. 1 éves adómat "szedtem vissza", azaz kb. annyit költöttek rám: gyógyszer, vizsgálatok, stb.

Szóval ezért. Sosem tudod, mikor lesz rá szükség (ne legyen, nekem sem volt hosszú-hosszú évekig.

De a lakást sem azért biztosítod, mert fel-felgyújtod a lakást, hanem azért, hogy ha EGYSZER valami nagy kár ér, legyen valamicske fedezet, még ha nem is mindig annyit adnak, amennyi a kár.

2019. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Jó, oké, nem pontosan írtam, 8-as, igazad van- de a lényeg, hogy 45 napig mehet orvoshoz.
2019. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!