Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás alanyi...

Egyéni vállalkozás alanyi adómentességgel pontosan hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nem teljesen bírom megérteni hogyan is működik a 12 millós érték határ.

Öntöző berendezésekkel szeretnék majd foglalkozni. Felhozok egy példát

Ha 100.000 forintba kerűl az anyag (csővek stb) + 80.000 a munkadíj így a vevőnek 180.000et kell fizetnie. Akkor a 12 millióba a 80 vagy a 180 ezer számit bele?



#egyéni vállalkozó #alanyi ádómentesség
2019. szept. 15. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

180 számít bele.


Magánszemélynel 180 lesz.

Cégnél: 100 az anyag 80 a minka

22 e Ft anyag áfát bukik a megrendelod mivel a bruttó anyag árból nettot generalsz nálad elveszik az áfa.

Tehát a cégnek 158ert kéne adnod hogy ugyanannyiért add.

2019. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) mivel nem akarom elérni a 12 milliót évente ezért ugy is megcsinálhatom hogy az anyagot a vevő nevére számláztatatom ki és én csak a 80ezerről írok számlát vagy ilyet nem lehet csinálni?
2019. szept. 15. 10:41
 3/15 anonim ***** válasza:
De, alapvetően így kell ez esetben.
2019. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a piacodat, de magánszemélyekből ( nem őstermelőként ) össze fog annyi jönni, hogy megérje az aam?


Emellett, az anyagköltséged magasabb mint a szolgáltatási rész.


Ez cca. 60% -os anyagköltség ( + egyéb kiadások ) arány alatt már gyakorlatilag meg sem éri,egy tételes ( nem kata-s) , áfás vállalkozáshoz képest, amivel meg számlaképes ügyfélkörrel tudod bővíteni a bevételed, mellette csökkenteni az adódat.

2019. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy csinálja hogy anyagot a vevő nevére veszi.

Úgy is lehet az anyagon keresni csak okosan.

2019. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt nehéz megjósolni előre nekem is még csak gondolkodom benne mert szertem csinálni és jó vagyok benne viszont az üzlethez nem értek egyáltalán szóval most próbálom magam kipézni és választ kapni a felmerűlő kérdésekre... Első kőrben biztos hogy kissebb megrendeléseket bírok csak teljesíteni 200 - 300 -400 ezres (anyaggal együtt). Igen kürűlbelűl az anyag költségem kb a duplája lesz a munkaköltségemnek. Ezek alapján lehet nem az aam-t választanom?
2019. szept. 15. 11:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne kombinálj, katas vállalkozó akarsz lenni és az anyagot a vevő nevére veszed
2019. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mind így csinálja építkezésnél is, de pl. 100m2-nyi padlóhoz 125m2-nyit vesznek meg, a tényleges selejt max. 5%, így 5 parkettázás után a sajátod már ingyenes.

Falazásnál betonozásnál, tetőfedésnél mind így megy!


Nálunk 56m2-re 90m2-et akartak számlázni, indoklás magas az anyagveszteség. A lerakási árnál 1000Ft-al magasabb volt a szerződésen, mint a szóbeli megállapodásnál, ezért elküldtem a bús büdös p***csába az úriembert.

60m2-nyit vettem, pár db-ot az elején elbarmoltam, de így is maradt 1 csomag bontatlan + a kutyaólat is kidíszítettem.


Csempézésnél annyit vettünk, amit a szaki kiszámolt +4 extra kartonnyit mondott hozzá, 3 hónapos késésben volt, nem volt ideje ideérni, így megcsináltattuk mással és 11 karton csempe maradt, pedig az ürge elég pazarlón dolgozott. A 14-15cm-es csempéből minden sor végén kellett 4cm-es db, levágta majd a maradékot kidobta, számolgattuk, hogy kijött volna 3db is, de ha csak a 2 széléről levágja már akkor is marad pár extra karton.

2019. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Csempet parkettát darabra veszünk. :))
2019. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Keress egy könyvelőt és beszéljétek át, hogy hogyan éri meg. Szerintem mivel nagy az anyagköltség, nem éri meg az alanyi adómentes, inkább számold el a költségeket.

Ezt a cigánykodást, meg a hogy lopj csempét vonalat szerintem felejtsd el.

2019. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!