Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s vagyok, mikor kell...

KATA-s vagyok, mikor kell fizetnem az első IPA részletet, és mennyit kell?

Figyelt kérdés

2019.09.16-án bejegyzett KATA-s egyéni vállalkozó lettem.

Mikor kell az IPA elsőrészletét majd a másodikat befizetnem, és mennyit?



2019. szept. 19. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Holnapután, 9950 Ft-ot.
2019. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Azért ezt ne vedd készpénznek, egyáltalán nem biztos, hogy ennyit kell (bár előfordulhat). Milyen adózást választottál? Melyik városban/faluban? Van mentesség a katásoknak esetleg? Ha adsz még infót, akkor könnyebben tudunk majd segíteni.
2019. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
a kérdésnek nincs értelme, mivel minden városban már az IPA....
2019. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aha, és az onkormányzatnál milyen adózási módot választottál bejelentkezéskor?
2019. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

-Alanyi adómentességet választottam,

-Főállású Kisadózó vagyok,

-Az alacsonyabb, 50.000 Ft összegű tételes adó fizetést választottam.

2019. szept. 19. 19:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló, az általad írt 9950 Ft összeg hogyan jött ki? És miért pont holnap után? Kifejtenéd kérlek? Köszönöm!
2019. szept. 19. 19:28
 7/13 anonim ***** válasza:
a lepontozás az megy...
2019. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, és Budapest, XIV. kerületi székhelyű E.V. vagyok, tehát VAN IPA, amit valamikor fizetni is kellene, csak nem tudom mikor és mennyit, mivel a önkormányzat adófőosztályát se e-mail-ben, se telefonon nem tudom elérni napok óta.
2019. szept. 19. 19:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt kérdeztem, azt önkormányzatnál milyen adózási módot válaszottál, amikor bejelentkeztél. A kutyát nem érdekli, hogy a katás mennyi, a hipához semmi köze.
2019. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fix összegű éves hipat választottál, vagy helyi rendelet szerinti %-ot adózol? Hány telephelyen és azok között hogy oszlik meg a bevétel?


Egyébként alapértelmezetten két egyenlő részletben szeptember 15-ig előleget lehet fizetni és jövő év tavaszáig (március 15.) pótlékmentesen. A ténylegest meg a bevallásod fogja meghatározni jövő tavasszal, ha tételes adóalap megállapításod van.


A tényleges adót majd csak jövőre a bevallásod leadása után fizeted meg az előleg beszámításával, vagy anélkül az önkormányzat által meghatározott bevételhez viszonyított adóalap nélkül, fixen.

2019. szept. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!