Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénzügyi, számviteli területen...

Pénzügyi, számviteli területen dolgozók, nem féltek hogy 10-20 év múlva az automatizáció miatt elveszítitek a munkátokat? Hogy érzitek a kilátásaitokat?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista
2019. szept. 22. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Mit parázol a jövő miatt?

Neked se lehet egy kiegyensúlyozott életed.

2019. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Röviden: szerintem kelleni fog mindig a szakember a rendszerbe, aki a felelősséget vállalja a pénzügyi és számviteli döntésekért, ezért bár lehet, hogy munkakörök fognak átalakulni és megszűnni, de ez nem jelenti azt, hogy a későbbiekben ne lenne szükség ilyen tudással rendelkező szakemberekre, legfeljebb nagyobb lesz a verseny.

Hosszabban: az alábbi linken kifejtettem a 3. és 6. válaszban.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

"legfeljebb nagyobb lesz a verseny."


Ez eppen eleg, ettol kene felni, nem? :) A penzugyesek 80%-at kivaltja az MI, csak a szakma kremje marad majd es nekik is csokken a fizetesuk.


"Hosszabban: az alábbi linken kifejtettem a 3. és 6. válaszban."


Butasagokat irsz, peldaul onvezeto auto technologiaja meg nagyon kiforratlan, nem a felelosseg problematikaja szab gatat az elterjedesnek.


Az ervelesed a mindenfele jogi kiskapukkal adooptimalizalasra megint csacsisag, a kormanynak erdeke, hogy lezarja ezeket, ezert amint felfejlodik oda a technologia, hogy kivaltsa az emberi munkat, kotelezove fogjak tenni.

2019. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg egy ellenerv a felelosseg felvetesedre: amikor ezek az MI rendszerek elernek egy bizonyos pontossagot (messze az emberi pontossag folott), a szallitoiknak mar megeri teljes felelosseget vallalni a bakikert, mert olyan ritkak lesznek, es amugy is annyi love dol be, hogy nem jelent gondot kartalanitani.
2019. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok, de van pénzügyes diplomám is, illetve dolgoztam programozóként banki területen is.


A válaszom az, hogy nem mostanában lesznek automatizálva a pénzügy-számviteles területek. Már a mostani technikai szinten is automatizálható lenne a 30 évvel ezelőtti pénzügyi világ, csakhogy minden automatizáció további igényeket épít fel, így valójában csak egyre több ember dolgozik pénzügyi vagy számviteli területen.

2019. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Majd ha a gép eldönti helyettem, hogy egy számla áfatartalma levonható vagy nem, akkor kezdek aggódni.
2019. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bak Norbert ***** válasza:
25%

7-es az egy IF függvény mindösszesen.


Kérdés ki és honnan táplálja be a hozzá tartozó változókat hozzá és mi alapján?!

2019. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Aha, mert a függvénytudja, mibe vették a gázolajat, személyautóba vagy másba, pl. Vagy tudja, hogy mennyit számlázok tovább a telefonból.

Neadjisten azt is tudja, hogy a bankkártyával vett kötszer nem is céges ktg, csak rossz kártyát kaptam elő, két nap múlva a magánszámlámról visszautaltam az összeget.

2019. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bak Norbert ***** válasza:

Azt nem a függvénynek kell tudnia, az csak számol. Azt annak kell tudnia, aki az adatot beviszi. Csak épp kérdés ki és mi alapján viszi be az adatot?!


Az áfalevonási szabályokat le lehet képezni a jogszabályokból, a rendelkezésre álló adatok pedig jelenleg is bevitellel kerülnek be a számításba.


Példáidnál maradva a rendszám alapján is megállapítható mibe vették az üzemanyagot.


Az, hogy a tev. körhöz mi tartozik elszámolható költségbe és milyen mértékben vonható le pl. az üzleti díjcsomaghoz tartozó telefonszám számlájának áfája és külön a net, a családi magánnal szemben, megint csak adatbevitel kérdése. Ha nincs mit bevinni, magad sem tudod megállapítani a levonási jogot :-)


Mert lehet nincs adat hozzá egyáltalán, amit pl. egy vállalkozó vagy átad ( információba, számlába, stb. ) jelenleg is a könyvelőnek vagy nem ( elfelejt kérni, vagy csak hozzárakni a többihez, direkt le sem adja, hogy az eredményt befolyásolja, elveszíti, stb ) .


A levonási szabályok egyszerűbbek, mert azok a jogszabályokból képezhetők. A lehetőséget és a levonást, meg majd a Ha adja meg, ha van bevitt adat hozzá.

2019. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!