Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet eltérő sorozatú számlatö...

Lehet eltérő sorozatú számlatömböt kezdeni?

Figyelt kérdés

Pl. Vettem 1 éve 3 számlatömböt (Legyen ABC sorszám). Abból 2 most betelt. Viszont a 3. -at C nem találom, így most vettem új 2 (Legyen D E)tömböt.

Ha betelik az egyik új tömb és közbe megtalálom a régebbi 3. tömböt akkor kezdhetek bele írni (Így lenne ABDCE sorszámban)?

Vagy fontos, hogy a sorszám és a dátum is emelkedő sorrendbe Legyen?


Mi van még olyankor ha nem találom a C számlatömböt és kimarad? Mennyire szigorú a számvezetésük?



2019. szept. 24. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szigorú számadásúak a számlatömbök. Ez azt jelenti, hogy amikor megveszed, elkezded használni és betelik, akkor fel kell vezetni a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó lapjára. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ilyen sorrendben is kell felhasználnod őket. Te használhatsz egyszerre akár 4-5 tömböt is, mikor melyik szimpi. Annyi van, hogy a tömbön belül nem ugrálhatsz, szóval nem oda írod a számlát, ahol kinyílik, hanem mindig a következő sorszámot.


Ha elveszítettél egy számlatömböt az problémás, azt jelenteni kell, pont a szigorú számadású dolog miatt.

2019. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megkezdett tömbnél ezzel nincs is gond.


Viszont megkezdetlenként, meg hogy azt se tudom, hogy milyen sorszám volt úgy már necces.

2019. szept. 24. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
A sorszáma rajta van azon a számlán, amin megvetted.
2019. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is szigorú számadású, hogy amikor megveszed, "rögtön" nyilvántartásba is veszed a sorszámok alapján. Tehát olyanra nem hivatkozhatsz, hogy nem tudod melyik sorozatszámú "veszett" el, mivel a nyilvántartásodnak napra késznek kell(ene) lennie!


A felhasználási sorrend egyébként mindegy. A nyomtatványon belül nem "ugrálhatsz", ahogy előttem már leírták.

Valamint arra is figyelni kell, hogy ha egy nyomtatványt 2019. szeptember 28-án vásároltál, akkor szeptember 28. előtti dátummal már ne irkáljunk bele semmit. :)

2019. szept. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyon köszi az eddigi válaszolóknak, elképesztő, hogy ezen az oldalon mindenre van már válasz, ami eszébe juthat az embernek :)
2019. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem véletlen.

A válaszolók is ezen a bolygón élnek. :)

2019. dec. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!