Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet TB tartozásom ilyenkor?

Lehet TB tartozásom ilyenkor?

Figyelt kérdés
Június közepén megszüntettem az alkalmazotti jogviszonyomat, illetve szünetelő vállalkozó vagyok. A KATÁS 288 adónemen túlfizetésem van, ez automatikusan átvezetődhet az Egészségügyi alap 124 adónemre? Lekértem mindkettőnél ügyfélkapun, hogy van-e tartozásom, a 288-nál túlfizetést mutat, a TB-nél pedig 0 ft tartozást. Akkor most lehet hátralékom vagy nem? Június óta nem fizeti utánam munkáltató.

2019. szept. 28. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vezetődik át automatikusan, kérned kell. Nem tudom, hogy ilyenkor hogy van a TB, nekem is volt szünetelő KATAm, de nem keletkezett tartozás, sőt miután munkába álltam (rendes munka), a szünetelő vállalkozás megszüntetéséig dupla TBm volt.
2019. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Az fogják vezetni, és előírják a vh ktg-t, 5e-t.
2019. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az eü szolgáltatási járulékra neked kell bejelentkezni, csak akkor fogják előírni (19T101 adatlap). Az átvezetést neked kell kérni a 1917 adatlapon. Néha csinál magától is átvezetést a nav, de egyre kevésbé jellemző. Aki erre azt mondja, hogy ötezer, annak ne higgy, mert téved (hogy merülhetne már fel itt végrehajtás, nemár).
2019. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De már... Biza ezt a nav vh-ként kezeli.
2019. szept. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha valaki tartozik az egyik adónemen, és a másikon túlfizetése van, addig nem nyúl hozzá a NAV átvezetésileg, amíg végrehajtás alá nem vonják a tartozását.

Logikus, hogy ha a kettő kioltja egymást, tehát egyenlegben nincs tartozás, akkor ez nem opció.

Viszont ha egyenlegben van tartozás, akkor egy eredménytelen egyenlegközlő után hátralékkezelésre (végrehajtásra) kerül az ügy. Erről nem kötelesek értesítést küldeni.

Ilyenkor már átvezethet a NAV a két adónem között, ha előtte azt az adós még nem kezdeményezte.

Mivel az ügy hátralékkezelés/végrehajtási szakba került, ezért felszámolják a végrehajtási költség átalányt, ami jelenleg 5 ezer forint.

Tehát nem azért, mert átvezettek, hanem azért, mert behajtási szakban van az ügy.

Majd ha az átvezetés által sem térül meg a teljes tartozás, akkor folytatják tovább a behajtást. Az első végrehajtási cselekmény (inkasszó vagy jövedelemletiltás) 5 ezer forint, majd a további vagyontárgyak foglalása, helyszíni eljárások lefolytatása további 5 - 5 ezer forint költségeket von maga után.


Kérdezőnek: JELENLEG nincs hátralékod, mert ha kellett volna is, nem jelentkeztél be egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére az adóhatóságnál (be- és kijelentkezéshez a nyomtatvány: 19T1011).

2019. szept. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A NAV által küldött levelekből viszont kiderül számodra is, hogy éppen milyen szinten van az ügyed. A NAV-os iratok fejlécében látni, hogy melyik osztály küldött Neked értesítést. Ha ott hátralékkezelési vagy végrehajtási osztály szerepel, akkor már gond van, lesz plusz költség az ügy által. Minimum 5 ezer forint. Ezt akkor is kiszabják, ha semmit nem csináltak még, mivel ez egy költségátalány. Azért jár, mert végrehajtásra adták a tartozást. Jogszabály írja elő...
2019. szept. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amíg több a túlfizetés, mint a tartozás, addig nem kerül végrehajtás alá, szóval addig nem is vetik ki az ötezret.
2019. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ez logikus...Senki nem állította az ellenkezőjét.
2019. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
#5 Vagyontárgyak foglalása. 😆 Ilyen urban legend-ekkel minek ijesztgetni a kérdezőt? Ha nincs a nevén semmi, akkor jóformán semmit se tudnak kezdeni vele.
2020. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen arra vonatkozott a vagyontárgyak foglalása, ha van a tulajdonában foglalható vagyontárgy. Gondolom, ez Neked is logikus...
2020. júl. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!