Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért küldték mégis a tb...

Miért küldték mégis a tb miatt a csekket?

Figyelt kérdés

3. Hóban le járt a segélyem vagyis nem mentem vidéken jelentkezni csak júniusban szólt az orvosom, hogy villog a tbm.

Vidékre vagyok be jelentve ezért el mentem, hogy méltányossági alapon kérjem a munkaügyibe. Onnan tovább küldtek el is intéztem kaptam egy papírt, hogy jövő júliudig rendezve van. Ugye közbe meg fog születni a babám januárban.

Most szeptember 24.-e dátummal pedig kaptam egy levelet szintén vidékre úgy küldték el, hogy mi van bele írva egész évre előre áprilistól decemberig küldték a csekket a tbről. Jelenleg nem kapok semmit sehonnan ezért nem fogom tudni ki fizetni. Nekem azt mondták így rendbe van és ezzel a papírral tudom is igazolni mégis akkor miért jött az a sok csekk és állítólag át vettem valami felszóllítást is amiről szintén nem tudok.

Hétfőn tudok el menni meg kérdezni addig valaki aki járt így mégis tudna segíteni mi is ez?


2019. okt. 4. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A márciusi és júliusi közti idöszakot ki kell fizetned utólag, mert akkor senki nem fizette helyetted.

Az Ügyfélkapun keresztül le lehet kérdezni, hogy forintra pontosan mennyi hátralékod van.

2019. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék lejártát követően annyi napig, amennyi napra az álláskeresési járadékot folyósították Neked, nem kell fizetned magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot, de ez maximum 45 nap lehet (passzív időszak).


Ha utána sem tudsz elhelyezkedni, akkor a "passzív" időszakot követően már kell fizetned, egészen addig a napig, amíg a hivatal által kiállított hatósági bizonyítvány érvénybe nem lép.


Szép és jó, hogy van egy ilyen hatósági bizonyítványod, de a járulékot az adóhatóság írja elő, Ő pedig nem tud arról, hogy Neked van egy ilyen papírod. Tehát tudatni kéne velük. :)


Módja:

NAV honlapjáról letölthető, ügyfélszolgálaton beszerezhető a 19T1011-es számú nyomtatvány. Azon kell "kijelentkezni" a járulék fizetése alól úgy, hogy megadod rajta azt a dátumot, amikortól a hatósági bizonyítvány szerint "mentesítettek" a járulék fizetése alól. Majd csatolod a hatósági bizonyítvány eredeti vagy akár fénymásolatát ehhez a formanyomtatványhoz.

Benyújtod az adóhivatalnak, majd várod, hogy írásban értesítsenek arról, júliustól kezdve visszamenőleg törölték az előírt kötelezettségeket.


A "felszólítás" az lehetett, hogy előzetesen egyeztet az adózóval a NAV, hogy van-e olyan ellátása (GYES, nyugdíj stb.), ami által nem kell, hogy kötelezettséget írjanak elő. Ha nem reagálsz rá, akkor előírják. Szerintem ez történt most is.


"Nekem azt mondták így rendbe van és ezzel a papírral tudom is igazolni "

A járási hivatal része rendben van, csak éppen az igazolás módját nem közölték Veled. Vagyis, hogy tudatni kellene az adóhivatallal, hogy mentesítettek a járulék fizetése alól.

2019. okt. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi szépen de tudattam velük a rendszer mégse jelezte... Ez volt a baj...
2019. nov. 18. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!